Слухати

Інституційні зміни в галузі культури не відбуваються, — Іван Козленко / Програми на Громадському радіо
"Громадське радіо" / Скачати зображення

Інституційні зміни в галузі культури не відбуваються, — Іван Козленко

01 січня 2016 - 18:07
Facebook Twitter Google+
Іван Козленко, директор кіноархіву та музею кіно Національного центру Довженка, розповідає про культурні тенденції 2015 року

Іван Козленко, директор кіноархіву та музею кіно Національного центру Довженка, підбиває підсумки року та робить висновки про роботу державного архіву та фінансованої з бюджету культури взагалі. Іван Козленко відзначає протистояння поміж двома тенденціями. «Перша — це «стара консервативна тенденція, спрямована на консервацію та уявлення про культуру як мистецтво та систему виховання, щось прескриптивне, що нав’язує певну систему цінностей. Альтернативна візія культури пропонує культуру як тло та систему для реалізації людських здібностей», — говорить Іван Козленко.

Ірина Славінська: Представте свої підсумки року.

Іван Козленко: У нашій галузі відбулися суттєві зміни. Відбувається перепрофіляція інституцій з індустріальної до культурної. Ми започаткували багато проектів. Один з них — це створення на базі центру культурного кластеру. Це великий простір, на базі якого розгортається створення культурного контенту. Йдеться про фізичний простір, який ми віддаємо для креативної індустрії. Також був анонсований проект запуску музею кіно. Наші підсумки — це величний обсяг робіт, а також успішне фінансове завершення року. Ми починали рік з величезними збитками, близько півтора мільйони, зараз закінчуємо рік з приблизно такими прибутками.

Можливо, це симптоматична річ, яка демонструє можливу успішність державної інституції в галузі культури. Цьому сприяли певні законодавчі та економічні зміни.

Суттєвих змін в галузі культури ми не спостерігаємо. Не відбувається інституціональних змін в культурі. Немає візії. Зараз відбувається боротьба двох тенденцій: консервативної, і тої, що розглядає культуру як сферу реалізації здібностей формування ідентичності.

Ірина Славінська: Відбувається тенденція до розділення незалежної культури і державної. Як ви це бачите?

Іван Козленко: Мені здається, що незалежна культура отримала важіль впливу на офіційну через ЗМІ та громадські організації. Ми спостерігаємо відсутність реакції на критику з боку офіційної культури.

Я думаю, що це розшарування буде збільшуватися. З часом має відбутися трансплантація ідей і механізмів незалежної культури в державну.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.