Слухати

Інтерактивні екскурсії і свідчення очевидців: як розповідати про трагедію Бабиного Яру підліткам

29 вересня 2017 - 12:03
Facebook Twitter Google+
29 вересня — роковини початку масових розстрілів у Бабиному Яру. Які відбитки лишила ця трагедія в українській і світовій історії, і як говорити про травми минулого із поколінням нинішнім?

Гості ефіру — Анна Ленчовська, психологиня, координаторка фонду Шоа в Україні, виконавча директорка Освітнього центру «Простір толерантності», та Євген Білоцький, гід освітньої програми «IWalk – Бабин яр». Говоримо про те, які заходи готуються в роковини трагедії: 

«Цього року заплановані різні офіційні урочисті заходи, а оскільки ми працюємо в сфері освіти і просвіти, то ми вже почали проводити такі інтерактивні освітні екскурсії, які називаються «IWalk» – це така авторська програма фонду Шоа, яка існує уже в п’ятьох європейських країнах», – сказала Анна Ленчовська.  

Вона також розповіла, чим відрізняється їхня програма від традиційних уроків у школах на тему пам’яті про трагедію:

«Ми підходимо за принципом рівний-рівному. За психологічними дослідженнями доведено, що підлітки більше довіряють, більше слухають своїх ровесників. Тому ми працювали саме зі старшокласниками і студентами перших курсів для того, щоб вони були такими медіумами між історичним простором, конкретною фізичною місцевістю, і відеосвідченнями очевидців тих подій», – розповіла вона . 

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.