Слухати

Із сектора «М» до категорії «А»: доброволець АТО стане держсекретарем

13 січня 2017 - 22:18
Facebook Twitter Google+
Офіцер-прикордонник Олег Немчинов — доброволець в АТО у секторі «М» — розповів, як переміг у конкурсі на посаду держсекретаря Міністерства молоді та спорту України
Із сектора «М» до категорії «А»: доброволець АТО стане держсекретарем / Програми на Громадському радіо

Зараз кандидат має пройти спецперевірку, і після цього Кабмін вирішить, чи призначати його на посаду.

Тетяна Трощинська: У якому статусі ви зараз перебуваєте?

Олег Немчинов: Мої документи були скеровані до Секретаріату Кабінету Міністрів. У вівторок мене викликали, щоб я написав заяву з приводу призначення, довіз документи, заповнив електронну декларацію.

Наскільки я знаю, Секретаріат Кабінету Міністрів підготував подання для проведення спецперевірки. Після її завершення Кабмін прийме своє рішення. А зараз я перебуваю на місці служби.

Тетяна Трощинська: Чому ви вирішили подаватися на цю посаду?

Олег Немчинов: Я є діючим офіцером Державної прикордонної служби України. Зараз я у відрядженні до Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, проходжу службу на посаді керівника військово-цивільної адміністрації Волноваського району.

До того, як я одягнув однострій у 2014 р., моя діяльність була пов’язана із державною діяльністю або викладанням, пов’язаним із держуправлінням. Тобто це галузь, яка мені цікава.

У 2014 р. за покликом, як багато людей, я добровільно прийшов у військкомат, мобілізувався, потім уклав контракт до закінчення особливого періоду, з’їздив старшим групи в сектор «М», повернувся, продовжив службу, отримав пропозицію очолити військово-цивільну адміністрацію.

Десь на третьому місяці відрядження я відчув, що на тій посаді я зробив те, що мав зробити, а в Україні якраз почалися відкриті конкурси на посади категорії «А». Я спробував себе у конкурсі на посаду голови Волноваської РДА, був рекомендований на посаду як резервний кандидат.

Після цього почалися конкурси на посади держсекретарів. Я кілька разів брав у них участь, двічі був другим, і почав трішки сам із себе підсміюватися ― важко проходити всі етапи, і ставати другим претендентом.

Коли проходив крайній конкурс на держсекретаря Міністерства з окупованих територій, у той самий день почався конкурс до Міністерства молоді та спорту. Я останні 10 років займаюся громадською діяльністю у галузі спорту, до того 10 років займався громадською діяльністю у галузі молоді.

Було дуже дивно, що в цьому конкурсі, мабуть, єдиному, претенденти не пройшли другий етап. Тому, відбуваючи у заслуженій відпустці, вирішив спробувати, і на цей раз комісія поставилася до мене прихильно.

Тетяна Трощинська: Ви готові співпрацювати із будь-яким міністром? Що для вас є принциповим?

Олег Немчинов: Посада держсекретаря в Україні запроваджена для того, щоб він працював з будь-яким міністром. Це найвища посада держслужби в міністерстві, оскільки ні міністр, ні його заступники зараз не є держслужбовцями.

Усі питання кадрових призначень, проведення дій щодо управління державними підприємствами ― все, що раніше замикалося на керівниках апарату ― зараз чітко прописано під держсекретаря.

Запровадження цієї посади робилося для того, щоб забезпечити тяглість у міністерстві при будь-яких політичних умовах. У нас минулого року були два уряди. Якби помінявся міністр, мала б мінятися уся команда. А за держсекретаря апарат залишався б стабільним, мінялася б політична персона, його заступники, і, можливо, деякі напрямки у роботі.

Тетяна Трощинська: Я зустрічала багато критики ― що за допомогою держсекретарів система себе захищає.

Олег Немчинов: Важко говорити, ще не будучи призначеним і не побачивши ситуацію в кабінеті. Я теж бачив таку критичну реакцію експертного середовища, пов’язану з тим, що, як правило, конкурси вигравали діючі керівники апарату.

Але останній конкурс показав, що це може бути зовсім інакше. Важко бути негативно налаштованим до того, чого сам ще не спробував.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.