Слухати

Канцелярія Меркель щоденно працює над українським питанням, — Катерина Зарембо

17 вересня 2017 - 10:40
Facebook Twitter Google+
24 вересня в Німеччині відбудуться вибори до Бундестагу. Від їхнього результату залежатиме хто стане новим канцлером ФРН, а також те, чи не зміниться позиція Берліна щодо України

Громадське радіо записало інтерв’ю із заступницею директора Інституту світової політики Катериною Зарембо. Вона розповіла як працюють з українським питанням в Німеччині сьогодні:

«Попри те, що Україна певним чином зникла з радарів німецьких ЗМІ, з такого публічного порядку денного, нею продовжують займатися, про Україну продовжують думати. Є цілі команди людей, які займаються українським питанням, і для них прийняття рішень ділиться на два стовпи – це реформи і врегулювання конфлікту. По цих обох напрямках є люди, які постійно, щоденно над цим працюють. Для канцлерки Ангели Меркель Україна досі є ключовим питанням. Особисто мені було цікаво бачити, що людина, яка була радником Меркель із зовнішньополітичних питань 12 років і до тепер, Крістоф Хойсген, по-справжньому права рука, – відкривав прийняття в українському посольстві з нагоди Дня Незалежності разом з послом Андрієм Мельником – це дуже високий жест, це майже як сама Меркель прийшла, така людина не могла б прийти просто так, якби на це не було певної політичної волі, якби це не був такий дійсно політичний символ», – розповіла Катерина Зарембо.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.   

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.