Слухати

Кліматична справедливість має бути відновлена, — екоактивістка Інна Індутна / Програми на Громадському радіо
Фото з сайту climateinfo.org.ua / Скачати зображення

Кліматична справедливість має бути відновлена, — екоактивістка Інна Індутна

28 листопада 2015 - 23:32
Facebook Twitter Google+
Голова правління Української молодіжної кліматичної конференції Інна Індутна i співкоординаторка кліматичного форуму «Енергія змін« Анастасія Скокова — про кроки для досягнення енергонезалежності

Анастасія Багаліка: Інна, розкажіть про йшлося на форумі «Енергія змін»?

Інна Індутна: Ми говорили про шлях до енергетичної незалежності. Завтра останній день нашого форуму, і завтра ми станемо учасниками кліматичного маршу, який розпочнеться о 12:30 у парку ім. Тараса Шевченка. У Харкові, Львові і Херсоні останні дні також почали організовувати кліматичні марші.

Ольга Веснянка: Які енергоефективні інновації може запроваджувати молодь?

Анастасія Скокова: Для того, щоб Україна досягла своєї енергонезалежності, кожен з нас має змінювати свої побутові звички. Якщо кожен бути робити маленькі дії, то запросто можна досягти змін.Дуже важливо знати, що відбувається у вас в оселі. Якщо змінити освітлення — змінити старі лампи розжарювання на LED-лампи, то можна дуже добре зекономити. Для багатоквартирних будинків дуже важливо кооперуватися. Спільні дії сусідів можуть помножити ефект.

Інна Індутна: Дуже важливо об’єднуватися, бо енергонезалежність є комплексною проблемою. Також можна не лише самому робити якісь практичні дії, але і вимагати якихось дій від влади. 

На Форумі у нас був колектор. Учасники мали можливість покрутити педалі і зарядити свій телефон. Панелі нам надали наші співорганізатори Національний екологічний центр. Швидше за все панель була китайського виробництва. Сьогодні навіть якщо панель і українського виробництва, деталі все одно везуть із Китаю. 

Анастасія Багаліка: А велогенератор ще десь в іншому місці працюватиме?

Інна Індутна: Велогенератор від наших партнерів «Кіно просто неба» використовується при показі фільмів — можна прийти, покрутити педалі і подивитися кіно. 

Ольга Веснянка: У Парижі незабаром збереться 192 делегації з різних країн світу на Конференцію по змінам клімату. Чи їдете ви?

Інна Індутна: Так, ми їдемо великою командою. Ми би дуже хотіли взяти участь у кліматичних маршах, які мали відбутись у Парижі, але через нещодавні події їх не буде. Проте ми сподіваємося, що буде багато інших креативних засобів аби звернути увагу на проблему. Кліматична справедливість має бути дотримана.

Слухач: Чи дійсно все можна палити аби опалюватись?

Інна Індутна: Можна багато з чого робити паливні брикети, але краще радитись з експертами, з чого їх краще робити.

Слухачка: Як провітрювати приміщення, бо якщо утеплюєш такими матеріалами, які впливають на дихання, здоров’я?

Анастасія СкоковаТреба робити залпове провітрювання — повністю відкрити вікно і двері і вийти з приміщення на 5 хвилин.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.