Слухати

«Коаліція має виконати ту роботу по розробці бюджету, яку не спромігся виконати уряд»

18 грудня 2015 - 08:53
Facebook Twitter Google+
Обговорюємо основні напрямки роботи позачергового засідання Верховної Ради. До обговорення бюджету народні депутати не дійшли, він буде доопрацьований урядом до наступного четверга
«Коаліція має виконати ту роботу по розробці бюджету, яку не спромігся виконати уряд»  / Програми на Громадському радіо

ruslan_sydorovych.jpg

Руслан Сидорович
Руслан Сидорович
«Громадське радіо»

Максим Курячий, народний депутат, фракція БПП, каже, що коаліція працює злагоджено, є готовність брати на себе відповідальність за долю країни і працювати над бюджетом. відбулись плідні консультації з фінансистами, результативна дискусія між фракціями. Обговорювати проект бюджету сьогодні було б неправильним, оскільки він потребує спільного доопрацювання. Сподівається на те, що країна увійде в новий 2016 рік з новим бюджетом.

maksym_kuryachyy.jpg

Максим Курячий
Максим Курячий
«Громадське радіо»

Податкова реформа має бути проведена з такою метою, щоб мінімізувати податки громадян, щоб запрацював бізнес-сектор усіх рівнів, люди мають вільно дихати. Адже через непомірні податки 50% економіки зараз перебуває у затінку. 

Руслан Сидорович,  народний депутат, фракція Самопоміч, каже, що всі проблеми через несвоєчасне подання урядом проекту бюджету на розгляд Верховної Ради. Це мало бути зроблене ще 15 вересня. А ВР мала потім ще й створити робочу групу по доопрацюванню податкової реформи.

Головне в новому  бюджеті — відкритість і прозорість, щоб було видно використання кожної гривні. Як приклад, — коли видатки ВР на службові автомобілі стали прозорішими, то постало логічне рішення залучити до пересування нардепів по Києву  таксі,  так буде дешевше для держави.  Саме ВР має підготувати справжню податкову реформу, щоб дати людям фінансову сталість, а це означає — створити передумови для відкритої роботи, без приховувань і зарплатні у конвертах.

Анастасія Багаліка: Давайте розпочнемо із того, чим сьогодні жив парламент?

Максим Курячий: Хочу сказати, що я в цілому задоволений сьогоднішнім днем: все-таки відбулась дискусія і на досить високому професійному рівні. Жодних популістських виступів я не почув і вдячний колегам за те, що ми показали, що парламент вміє і може працювати. Це стосується і фінансово-бюджетного питання, від якого залежить гаманець українців.

Галина Бабій: Ви вважаєте це логічним, що сьогодні не дійшло до обговорення бюджету?

Максим Курячий: Це абсолютно логічно, адже майже всі фракції відмовились голосувати за ті документи, які було внесено до сесійної зали. Я знову ж таки задоволений тим, що парламент об’єднався у тій позиції, що він мусить брати на себе відповідальність. Він завжди об’єднувався у найкритичніші моменти для держави. Уряд же продемонстрував свою нездатність занести до сесійної зали той документ, готовий для голосування.

Анастасія Багаліка: Руслане, які ваші зауваження до проекту бюджету, запропонованого Міністерством фінансів?

Руслан Сидорович: Маємо чітко розуміти, що сьогодні 17 грудня, а проект бюджету мав бути у парламенті і опрацьовуватися ним від 15 вересня. Якби ми мали якісно прорахований бюджет та податкову реформу, ми могли б спокійно та без істерик прийняти його і дати можливість органам місцевого самоврядування затверджувати свої бюджети.

Натомість що ми отримали? Ми отримали внесення бюджету 11 числа та жахливу податкову реформу від Мінфіну. Є ряд позицій, які приймати не можна. Проблемою є те, що бюджет прорахований на базі тієї податкової системи, яку пропонував Мінфін. Тому  на сьогоднішній день у парламенті не залишалося іншої альтернативи, окрім як створити робочу групу із представників усіх фракцій, які доопрацьовуватимуть проект бюджету.  Що ми маємо зробити? Ми повинні відкрити кожну статтю витрат, кожну гривню, яка захована у частині видатків бюджету. І таким чином маємо зробити все, щоб попередити неефективне використання грошей.

Максим Курячий: Сьогодні більш актуально говорити не тільки про використання грошей, але і про те, як їх заробляти. Україна очікувала на податкову реформу. Але коли отримали документ, який надав уряд  щодо їх так званої реформи — вимушений сказати, що це не реформа, а її імітація. Тому ми прийняли рішення не голосувати за Податковий Кодекс. Ми вже почали його доопрацьовувати у робочій групі в податковому комітеті. Будемо займатися справжньою податковою реформою і внесемо необхідні зміни для того, щоб таки прийняти бюджет в цьому році.

Галина Бабій: Президент Петро Порошенко і керівництво ЄС досягли попередньої згоди про надання Україні безвізового режиму. Завтра маємо почути декларацію з цього приводу. Ваші прогнози?

Максим Курячий: Я очікую, що буде схвальний висновок Єврокомісії. Однак це не означає, що вже післязавтра ми прокинемось і зможе без віз їздити у Європу. Після цього має бути законодавча ініціатива до Європейського Парламенту і, а потім необхідне її  схвалення та ратифікація всіма членами Європейського Союзу.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.