Слухати

«Коаліція зможе працювати навіть в усіченому вигляді», – політолог / Програми на Громадському радіо
Фото з сайту Верховної Ради / Скачати зображення

«Коаліція зможе працювати навіть в усіченому вигляді», – політолог

24 листопада 2015 - 00:36
Facebook Twitter Google+
Професор Києво-Могилянської академії О.Гарань розповів про майбутнє коаліції та голосування конституційних змін

www.business.ua_.jpg

Олексій Гарань
Олексій Гарань
Фото з сайту www.business.ua

Олексій Гарань: Ми бачимо, що багато що зроблено і багато чого не зроблено з коаліційної угоди. Можна говорити про конкретні надзвичайно важливі закони, зокрема, закон про майно, яке належить держчиновникам і може тепер бути розкритим. Зараз я б говорив про те, що нас очікує. Ми маємо розуміти, що коаліційний уряд – це завжди складно. Специфіка України полягає в тому, що з самого початку було сформовано дуже широку коаліцію, хоча насправді для формування коаліції достатньо було БПП і «Народного фронту». Включення Ляшка до цієї коаліції було штучним і передбачалося, що рано чи пізно він з неї вийде. Щодо «Батьківщини» і «Самопомочі» — вони критикують, вони є внутрішньою опозицією у цій коаліції, зокрема, вони можуть з неї вийти. Зрештою, коаліція зможе функціонувати навіть в усіченому вигляді, бо основою є взаємодія президентської та прем’єрської сил. Прем’єрська сила зараз абсолютно не зацікавлена іти на дострокові вибори, тому коаліція може спрацювати.

Ірина Славінська: Дуже багато уваги приділялося коаліційній угоді. Зараз на рівні конституційних змін виникають кілька конфліктів, що є індикатором для суспільства, що ці однодумці в коаліції є досить умовними…

Олексій Гарань: Ніхто ж не говорить, що це моноліт. Ми розуміємо, що є розбіжності. Можна і далі працювати і шукати якісь компроміси, або можна вести до розвалу коаліції і дострокових парламентських виборів. Ми маємо розрізняти просту більшість і конституційну більшість. Для внесення змін до Конституції потрібно 300 голосів і тут потрібно багато ширше єднання сил.

По частині конституційних змін немає такої суперечності, наприклад, по судовій реформі. Цей закон отримав позитивні схвалення експертів. Мені цікаво, як наші депутати з різних політсил будуть голосувати. Мені здається, що тут однозначно зрозуміло, що це треба підтримувати.

Зміни в Конституції в частині децентралізації, про особливий порядок самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей  викликає набагато більше проблем і знайти 300 голосів буде непросто.

Я не хочу ідеалізувати ситуацію з коаліцією. Вона дійсно є складна і є підстави для незадоволення. Але ми не маємо кричати «Зрада!», бо якраз голосніше за всіх так кричать ті, хто намагається розвалити і коаліцію, і парламент. А це «Опозиційний блок» і Путін.

Повний варіант бесіди слухайте у звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.