Слухати

Коли абоненти зможуть зберігати свій номер при переході на іншого оператора?

31 липня 2015 - 09:08
Facebook Twitter Google+
Коли українці зможуть почати користуватися послугою MNP (mobile number portability), яка дає можливість змінювати мобільного оператора, не змінюючи при цьому SIM-карти?
Коли абоненти зможуть зберігати свій номер при переході на іншого оператора? / Програми на Громадському радіо

Галина Бабій: Скажіть, будь ласка, чи проблема перенесення свого мобільного номеру на інший, більш вигідний оператор, справді назріла в нашому суспільстві? Чи потрібно впроваджувати цю послугу?

Вікторія Трощенко: По-перше, це питання піднімали вже багато років тому. Приблизно шість років, як ми намагаємося впровадити зазначену послугу. З моменту, коли Україна підписала асоціацію з ЄС, це стало і певним пунктом плану виконання цієї угоди. Вже існують терміни, які прозвучали від нашого регулятора Національної комісії, що цю послугу потрібно впроваджувати з 1 січня 2016 року.

image_2.jpg

Вікторія Трощенко
Абоненти зможуть зберегти свій номер при переході на іншого оператора

Галина Бабій: Ви, напевно, робите якісь соціологічні дослідження. Як думаєте, на скільки в такій послузі назріла потреба і на скільки вона буде користуватися популярністю?

Вікторія Трощенко: Я думаю, що з моменту запровадження 3G, тому що це відбувається в одному часі. Люди почнуть звикати до якісних послуг і  хотітимуть отримати ще більш якісні послуги. Тому, якщо покриття того, чи іншого оператора буде незадовільним у якомусь регіоні, він за наявності послуги MNP (mobile number portability) захоче його змінити. І це буде поштовхом для оператора видавати більш якісну послугу. Саме цього і намагається добитися своїми рекомендаціями європейська спільнота, щоб більш якісними ставали послуги на території України.

Галина Бабій: То ми впроваджуємо цю послугу за рекомендацією Євросоюзу?

Вікторія Трощенко: Ні, ми хочемо, щоб на Україні отримували такі ж самі послуги, які отримує європейська спільнота.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.