Слухати

Коли припинить падати курс гривні?

13 січня 2018 - 10:55
Facebook Twitter Google+
Чи справді курс гривні побив історичний антирекорд щодо євро та долара? Чому так впала гривня на початку року і чим це загрожує?
Коли припинить падати курс гривні? / Програми на Громадському радіо

Пояснює Олександр Паращій, керівник аналітичного департаменту інвесткомпанії «Concorde Capital»

«Для мене це очікувана ситуація. Я би поки що не говорив про якісь антирекорди. Якщо подивитися динаміку курсу гривні щодо долара, то гривня знецінилася за останні два тижні всього на 1,6%. Наприклад, на таку суму знецінився долар щодо євро всього за тиждень. Якщо ми подивимось на динаміку таких, здавалося б, суперстабільних валют, як долар і євро, то за минулий рік долар щодо євро знецінився на цілих 14%. При цьому, гривня до долара минулого року знецінилась всього на 3%. Для гривні коливання в межах півтора відсотку, які ми маємо з початку року, — це взагалі шикарний результат.

Ми знаємо, що завжди вкінці грудня або на всередині січня у нас відбувається певна девальвація, яка носить сезонний характер. Це і наші проблеми з бюджетом, коли в останні роки всі бюджети (раніше це була проблема центрального бюджету в основному, зараз – місцевих бюджетів), намагаються витрати до копійки все, що не втратили за рік».

Олександр Паращій відзначив, що, за його очікуваннями, Україна може вийти на курс 29-29,5 до кінця року. Можливо, в найближчі два тижні ми будемо бачити курс 29 або трохи вище — 29,1-29,2 – не більше. За його словами, нема жодних чинників, які б спровокували вищий курс.

«Минулого року було набагато більше ризиків. Зараз ми маємо надходження грошей з державного бюджету — воно «розсмокчеться» за тиждень-два. Думаю, після того, як ми дійдемо (а ,може, і не дійдемо) до 29, — наша гривня почне зміцнюватись».

Слухайте повну версію розмови в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.