Слухати

«Коли у Давосі питали про корупцію, нам не було чим хвалитися», — Пташник

26 січня 2016 - 07:29
Facebook Twitter Google+
Про перебіг економічного форуму у Давосі і те, як показала себе на ньому Україна, розповіла народна депутатка Вікторія Пташник
«Коли у Давосі питали про корупцію, нам не було чим хвалитися», — Пташник / Програми на Громадському радіо

ptashnyk_0_0.jpg

Вікторія Пташник / «Громадське радіо»
Вікторія Пташник
«Громадське радіо»

Ірина Славінська: Яке ваше враження від форуму у Давосі?

Вікторія Пташник: Чесно кажучи, двояке враження. Негативні моменти — міжнародні лідери знову піднімають питання корупції в Україні, а нам немає чим хвалитися. Багато хто говорив, що пріоритетом на 2016 рік має стати судова реформа, бо не може бути мови про інвестиції, якщо вони не будуть захищені в Україні. Сподіваюся, що цей рік стане початком глобальної судової реформи, яка має розпочатися зі змін до Конституції, які вже були розглянуті Конституційним Судом і рекомендовані ним до розгляду у Верховній Раді. Їх було б доцільно розглянути вже на цій сесії, оскільки зміни до Конституції мають голосуватися на двох сесіях.

Щодо позитивних моментів — деякі міжнародні лідери говорили про те, що 2016-й стане роком розвитку української економіки і пов’язували це з певною стабілізацією, отриманою наприкінці 2015 року, і говорили про можливі позитиви у зв’язку із вступом України до зони вільної торгівлі на початку цього року. На нас і на наших підприємцях величезна відповідальність, від них залежить, наскільки вони зможуть переорієнтуватися на роботу з європейськими країнами і використати вигоди цієї угоди.

Я думаю, що за кордоном ми повинні демонструвати свої позитивні сторони, щоб не втрачати привабливості України. Зокрема тому піднімалося питання держзакупівель, через систему яких вимивалися великі кошти, а закупівлі через електронну систему забезпечить мінімізацію корупційних схем.

Ірина Славінська: Наскільки Україні довіряють як суб’єкту, що відповідає за свої обіцянки?

Вікторія Пташник: Це важке питання. Ми поступово можемо втратити інтерес до нашої держави. У світі відбувається багато подій, і якщо ми не будемо привертати до себе увагу позитивними напрацюваннями і результатами, то про нас забудуть. Зараз нам необхідно подолати політичну кризу, бо якщо вона переважить, з реформами буде складно.

Андрій Сайчук: Як ви ставитесь до заяви прем’єр-міністра про референдум?

Вікторія Пташник: В ініціаторів цієї ідеї слід дізнатися, які питання вони хочуть виносити на референдум. Я не уявляю, як можна на референдумі ухвалити якісь змінити до Конституції у конкретній редакції — можна винести питання з варіантами відповіді так/ні, але не конкретні формулювання.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.