Слухати

Коли закон не відповідає Конституції: 1,5 млн. переселенців позбавлені права голосу

20 жовтня 2015 - 06:59
Facebook Twitter Google+
«Це робота для Конституційного суду», — вважає Микола Козирєв (Українська Гельсінська спілка)
Коли закон не відповідає Конституції: 1,5 млн. переселенців позбавлені права голосу / Програми на Громадському радіо

Про позбавлення 1,5 мільйонів переселенців права голосу на місцевих виборах говорить Микола Козирєв (Українська Гельсінська спілка). Сам Микола Козирєв — переселенець з Красного Луча, котрий уже 17 місяців проживає в Києві, але не може офіційно проголосувати на Оболоні, де він тепер проживає. Правозахисник нагадує, що за Конституцією кожен громадянин має право голосу на виборах: «Якщо закон не відповідає Конституції, то має застосовуватися Конституція».

Ірина Славінська: Розкажіть, будь ласка, як ви боретеся за право голосувати на наступних виборах?

Микола Козирєв: Завтра последний день, когда можно внести свое имя в список избирателей и Государственный реестр избирателей может принять решение про смену места голосования.

Например, я проживаю в Киеве, как переселенец уже 17 месяцев и таким образом в соответствие с законом я тут проживаю, а не временно перебываю. И имею право на то, чтобы голосовать.

Ірина Славінська: Ви вже звернулися до суду? 

Микола Козирєв: Нет, я только сегодня получил и то не подписанный документ. 

Ірина Славінська: Та форма, на яку посилаються переселенці, наскільки багато вона дає автономії місцевим виборчим дільницям? Чи є у них можливість обирати, кому надати право голосу?

Микола Козирєв: Если бы чиновники исходил из того, что Конституция выше любого закона, и если закон не соответствует Конституции, то они должны принимать норму Конституции. В это и заключается один из принципов верховенства права. Так вот, если бы так было, то любая избирательная комиссия обязана зарегистрировать человека, который обратился на избирательный участок.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.