Слухати

Комбат Лісничук: «За кого і проти чого об’єднуються учасники АТО»

14 травня 2015 - 12:28
Facebook Twitter Google+
У день відкриття в Києві громадської організації "Союз учасників АТО" командир батальйону "Київ-1" Вадим Лісничук розповідає про мету об'єднання і плани на найближчий час
Комбат Лісничук: «За кого і проти чого об’єднуються учасники АТО» / Програми на Громадському радіо

Наскільки обґрунтовані підозри, що нова ГО створена для підтримки партії «Народний фронт» і міністра Авакова? Коли очікувати ветеранів нинішньої війни під Верховною Радою? Чому бійці не відчувають себе причетними до формування державної політики? З яких причин батальйон «Київ-1» порівнюють зі спецзагоном «Беркут»? Також слухаємо бойові спогади комбата і пісню «Сто бійців» у виконанні Юлії Донченко. 

img_6845_0_0_0_0_0.jpg

Вадим Лісничук
Вадим Лісничук

Андрій Куликов: Навіщо потрібна організація «Союз учасників АТО»?

Вадим Лісничук: Ця організація має займатися проблемами, з якими стикаються бійці АТО після повернення додому. А  саме  вирішення психологічних проблем, адже до війни готовим ніхто не був, і від побаченого у хлопців є певні психологічні розлади; допомога з отриманням посвідчення учасника бойових дій, яке надасть можливість сім’ям і самім бійцям отримувати певні пільги та виплати, адже деякі хлопці поки не можуть працювати через лікування від поранень, а деякі ніколи і не зможуть через каліцтво.

Андрій Куликов: Комбатом батальйону «Київ-1» є Євген Дейдей, який і очолює організацію  «Союз учасників АТО», і який є народним депутатом від партії «Народний фронт». Ця організація є армією Авакова і Яценюка, адже її учасники носять нашивки батальйону МВС?

Вадим Лісничук: Це абсолютно відкрита організація, яка не має ярлика Міністерства Внутрішніх Справ.

Андрій Куликов: З яких міст України учасники вашої новоствореної організації, та з яких вони боків барикад, що були на Майдані?

Вадим Лісничук: Наша організація налічує більше 500 людей, які походять з усієї країни. А колишніх «беркутівців» у нас немає, хоча, я хочу сказати, в деяких хлопців батальйону «Київ-1»  відбулося примирення з «беркутівцями» на війні, коли ми мали прикривати один одного, єднаючись проти спільного ворога.

Андрій Куликов: До, речі, деякі порівнюють ваш батальйон із «Беркутом». Чому?

Вадим Лісничук: Причиною цього, на мою думку, являється те, що завдання батальйону «Київ-1» — охороняти громадський порядок, зокрема в Урядовому кварталі, тому що там частіше за все і розгортаються активні дії. Але виконувати злочинні накази, як «Беркут на Майдані, ми, звичайно, не станемо.

Андрій Куликов: Чи претендую ваш «Союз» на державні кошти?

Вадим Лісничук: Особисто я ні на що не претендую, тому що я працівник міліції, в мене є зарплата. І, взагалі ми створили цей «Союз» не для допомоги самим собі, а для допомоги бійцям, яким потрібно лікування за кордоном, протезування тощо. І для них ми будемо шукати кошти,в тому числі, і у держави.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.