Слухати

Конкретної рекомендації Україні закрити повітряний простір ІКАО не давала

14 жовтня 2015 - 07:47
Facebook Twitter Google+
Про оприлюднення технічного звіту Радбезу Нідерландів щодо авіакатастрофи Boeing-777 рейсу MH17 розповідає Олена Зеркаль, заступниця міністра закордонних справ України
Конкретної рекомендації Україні закрити повітряний простір ІКАО не давала / Програми на Громадському радіо

До яких правових наслідків слід готуватися українській владі після оприлюднення технічного звіту Радбезу Нідерландів щодо авіакатастрофи Boeing-777 рейсу MH17 авіакомпанії «Малайзійські авіалінії»?  Чи реагує ІКАО складенням відповідних інструкцій після 30 авіакатастроф, зокрема, і у повітряних просторах над територіями збройного конфлікту? Як українська влада співпрацюватиме з головним слідчим, візит котрого відбудеться 20-21 жовтня в Києві? Чи можна спрогнозувати поведінку російської влади в розмові з Заступницею Міністра закордонних справ України Оленою Зеркаль.

Лариса Денисенко: Які основні висновки потрібно почути нашим слухачам, щоб зрозуміти, що сьогодні було оприлюднено?

Олена Зеркаль: Сьогодні було оприлюднено технічний звіт, який готувався Нідерландською радою безпеки. Україна передала право проведення цього технічного розслідування Радбезу Нідерландів, оскільки більшість постраждалих — громадяни Нідерландів. Це розслідування проводилося більше, ніж рік. Вони фактично по крихті збирали цей літак на території України, яка була непідконтрольна Україні.

Те, що сьогодні обговорювалося — закінчення цього технічного розслідування. Це був перший крок до визначення винних у цій трагедії.

Сьогодні Dutch Safety Board підтвердив, що літак було збито із системи «Бук» і траєкторія руху цієї ракети свідчить, що її запуск відбувся на території непідконтрольній Україні, а саме із Сніжного.

Лариса Денисенко: Чи будуть цивільні позови на підставі цього технічного звіту, адже там зазначено, що все ж краще було б закрити повітряний простір над Україною в той час?

Олена Зеркаль: Виключити таку можливість буде невірно, адже вона завжди існує, але правових підстав я не бачу. Адже конкретної рекомендації Україні закрити повітряний простір ІКАО не давала.

Тетяна Трощинська: Як просуватиметься це розслідування в кримінальному плані і як Україна може сприяти цьому?

Олена Зеркаль: Україна приймає участь у кримінальному розслідування від самого початку. Була створена слідча група, яку очолює Прокуратура Нідерландів і українські експерти приймають у цьому безпосередню участь.

Фактично вони є цією ланкою, яка знаходиться біля місця, де трапилася трагедія і більшість доказів були зібрані саме українською групою.

Щодо того, як просувається кримінальне розслідування, то сказати доволі важко. Сьогоднішні заяви, які пролунали про те, що вони продовжують і досліджують ті докази, які були знайдені в рамках технічного дослідження. І це ще раз підтверджує, що знайти винних можна буде лише після завершення кримінального розвідування.

ІКАО — International Civil Aviation Organization.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.