Слухати

Конкурс на головного архітектора Києва перетворився на фарс, — Олена Педай

07 березня 2016 - 08:00
Facebook Twitter Google+
Ми розуміємо, що того стратега, якого Київ мав би отримати через конкурс на посаду головного архітектора, ми так і не знайшли, — Сергій Щелкунов
Конкурс на головного архітектора Києва перетворився на фарс, — Олена Педай / Програми на Громадському радіо

Говоримо з громадськими активістами Оленою Педай та Сергієм Щелкуновим про скандал довкола виборів головного архітектора Києва.

peday_0.jpg

Олена Педай / «Громадське радіо»
Олена Педай
«Громадське радіо»

Наталя Соколенко: Пані Олено, розкажіть нам останні новини, які стосуються виборів головного архітектора столиці.

Олена Педай: Ми сподівалися, що це будуть перші відкриті і прозорі, професійні вибори. Але не сталося, як гадалося. Спочатку відбулися колізії з конкурсом, де треба було відповісти на 100 питань. Деякі з учасників змогли відповісти вірно абсолютно на всі питання. Це підозріло.

Крім іншого, коли активісти почали досліджувати історію кандидатів, то виявилося, що майже всі претенденти мали якесь корупційне минуле. В цей четвер комісія визначила фіналістів конкурсу, але знехтувала критеріями для оцінки. Вибір проводився за принципом «подобається» або «не подобається».

Наталя Соколенко: Поясніть, будь ласка, детальніше про корупційний багаж, який, на вашу думку, було виявлено у кандидатів. Наведіть приклади.

Сергій Щелкунов: Навіть якщо вбити прізвище фіналісті конкурсу у пошукову систему, то можна знайти багато цікавого. Наприклад, людина, яка набрала найбільшу кількість балів — пан Миргородський. Він відомий тим, що спроектував «новий» гостинний двір, який «віджимали» у київської громади Азаров і компанія. Зараз ця будівля просто руйнується. Також саме Миргородський розробляв відомий багатьом гелікоптерний майданчик на схилах Дніпра. Також до його робіт належить план реконструкції Поштової площі, до якої зараз дуже багато питань.

Інший кандидат — пан Бронівецький, який був головним архітектором за часів Черновецького, а зараз працює директором Інститут генплану.  По-перше тут виникає конфлікт інтересів, а по-друге — це людина, яка підклала киянам свиню, дозволивши вносити точкові зміни в генплани. Через це сьогодні відбуваються точкові забудови і протистояння на вулицях.

Ще один кандидат — пан Свистунов. Він розробляв план готелю «Інтерконтиненталь» в історичному центрі міста Києва. Готель перевищує дозволену поверховість. Там мали місце звернення в прокуратуру.

Ще один кандидат, здається, на прізвище Скляренко — сепаратист, який розробляв план президентського кадетського училища в Криму. Мається на увазі президента РФ. Це відбувалося вже після окупації Криму Росією.

Наталя Соколенко: А чи є порядні люди серед фіналістів конкурсу?

Олена Педай: Ні. Там ще є людина, яка розробляла приватні котеджі для олігархів і більше ні чим не відзначилася.

Сергій Щелкунов: По факту, ми розуміємо, що того стратега, якого Київ мав би отримати через цей конкурс на головного архітектора, ми так і не знайшли.

Андрій Сайчук: Як ще можна пояснити те, що п’ятеро найуспішніших архітекторів хочуть посісти крісло з зарплатою в 3 тисячі гривень?

Олена Педай: Саме про це ми говоримо. При існуючому рівні зарплати не можливо, щоб на цю посаду прийшла порядна людина. Також ця посада поєднує в собі дві посади, які не можливо поєднати: виконавча гілка влади — адміністратор, а також — стратег. Не може бути одна людина і стратегом і адміністратором. 

sergiy_shchelkunov.jpg

Сергій Щелкунов / «Громадське радіо»
Сергій Щелкунов
«Громадське радіо»

Сергій Щелкунов: За словами німецького спеціаліста, який спостерігав за роботою головного архітектора міста Львова, 90 % часу головного архітектора йде на підписування планів, які потрапляють йому на стіл. Там бути не повинно. В першу чергу ця людина має планувати стратегію розвитку міста.

Наталя Соколенко: Що громадські активісти збираються робити в даній ситуації?

Сергій Щелкунов: Стало очевидно, що конкурс себе скомпрометував повністю. Ми припускаємо, що тести були доступні деяким кандидатам заздалегідь. Не всі конкурсанти були в рівних умовах. Ще одним порушенням є те, що комісія змінили правила конкурсу перед голосуванням. Раніше це мало бути голосування за критерії. Людина з корупційним минулим не мала потрапити у відбір. В останній момент комісія від цього відмовляється і голосує просто плюсиками.  

По факту конкурс не відбувся, тому наша мета — зупинити цей конкурс. Ми будемо подавати в суд на невідповідність конкурсу процедурі, яка була задекларована з самого початку.

Олена Педай: Ми наполягаємо, щоб новий конкурс проходив вже по-новому законодавству. Ми маємо напрацювати нові процедури і нові правила згідно нового закону про державну службу.

Згідно з існуючими правилами роботи головного архітектора, ні один архітектор не зможе працювати на цій посад на благо міста. Тому ми маємо змінити ці правила.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.