Слухати

Корупційно найслабшою ланкою нового Кабміну є міністерство Кубіва — Юрчишин

15 квітня 2016 - 10:17
Facebook Twitter Google+
Якщо гарантуватимемо іноземним інвесторам захищеність права власності або зможемо гарантувати це українському бізнесу, що готовий працювати прозоро, то маємо великі шанси — вважає експерт TI
Корупційно найслабшою ланкою нового Кабміну є міністерство Кубіва — Юрчишин / Програми на Громадському радіо

Член правління «Transparency International Ukraine» Ярослав Юрчишин телефоном допомагає виявити слабі ланки сьогоднішнього уряду на тлі обрання нового Кабінету міністрів та говорить про перспективи приватизації державних підприємств.

yaroslav_yurchyshyn.jpg

Ярослав Юрчишин // «Громадське радио»
Ярослав Юрчишин
«Громадське радио»

Василина Думан: Які найслабші ланки нового уряду в контексті антикорупції?

Ярослав Юрчишин: Думаю, ланки є традиційні. Це управління державними підприємствами, яке зараз у віданні Степана Кубіва. Тут нема іншого рішення, крім швидкої прозорої приватизації. Саме управління держвласністю дуже важко проконтролювати. Адже в такій країні, як Україна, — держвласність дає ключовий доступ до корупції.

Василина Думан: Яким чином Кубів може впливати на ці процеси?

Ярослав Юрчишин: Прозорий конкурс на рівні гідних зарплат на короткотерміновий період і максимальна увага до процесів приватизації. Не вестися на популістичні заклики. Насправді, Україна — інвестиційно приваблива.

Якщо ми зможемо гарантувати іноземним інвесторам захищеність їхнього права власності або зможемо гарантувати це великому українському бізнесу, який готовий прозоро працювати, — є великі шанси.

Але тут є дві складові. Податкова система — зараз вона складна в плані управління. Тому вона потребує спрощення і оптимізації управління нею. Друга — судова система. На неї уряд впливає опосередковано.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.