Слухати

Корупційно найслабшою ланкою нового Кабміну є міністерство Кубіва — Юрчишин

15 квітня 2016 - 10:17
Facebook Twitter Google+
Якщо гарантуватимемо іноземним інвесторам захищеність права власності або зможемо гарантувати це українському бізнесу, що готовий працювати прозоро, то маємо великі шанси — вважає експерт TI
Ярослав Юрчишин // «Громадське радио»

Член правління «Transparency International Ukraine» Ярослав Юрчишин телефоном допомагає виявити слабі ланки сьогоднішнього уряду на тлі обрання нового Кабінету міністрів та говорить про перспективи приватизації державних підприємств.

yaroslav_yurchyshyn.jpg

Ярослав Юрчишин // «Громадське радио»
Ярослав Юрчишин
«Громадське радио»

Василина Думан: Які найслабші ланки нового уряду в контексті антикорупції?

Ярослав Юрчишин: Думаю, ланки є традиційні. Це управління державними підприємствами, яке зараз у віданні Степана Кубіва. Тут нема іншого рішення, крім швидкої прозорої приватизації. Саме управління держвласністю дуже важко проконтролювати. Адже в такій країні, як Україна, — держвласність дає ключовий доступ до корупції.

Василина Думан: Яким чином Кубів може впливати на ці процеси?

Ярослав Юрчишин: Прозорий конкурс на рівні гідних зарплат на короткотерміновий період і максимальна увага до процесів приватизації. Не вестися на популістичні заклики. Насправді, Україна — інвестиційно приваблива.

Якщо ми зможемо гарантувати іноземним інвесторам захищеність їхнього права власності або зможемо гарантувати це великому українському бізнесу, який готовий прозоро працювати, — є великі шанси.

Але тут є дві складові. Податкова система — зараз вона складна в плані управління. Тому вона потребує спрощення і оптимізації управління нею. Друга — судова система. На неї уряд впливає опосередковано.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.