Слухати

Культура впливає на економіку — експерт Микола Скиба

30 березня 2015 - 14:06
Facebook Twitter Google+
"Країни поділяються на ті, в яких є відкритий доступ загальнолюдських цінностей: культури, науки, освіти, інформації, політики, і ті, де такий доступ суттєво обмежено державою та пануючою ідеологією"
Культура впливає на економіку — експерт Микола Скиба / Програми на Громадському радіо

Микола СкибаКраїни поділяються на ті, в яких є відкритий доступ загальнолюдських цінностей: культури, науки, освіти, інформації, політики, і ті, де такий доступ суттєво обмежено державою та пануючою ідеологією — розповідає експерт Агенції культурних стратегій Микола Скиба. Досвід розвитку цивілізації свідчить, що найбільш іноваційними та розвиненими є ті суспільства, які надають максимальну свободу і можливості людям як в культурному просторі, так і в економіці.

В Україні відбувається перехідний період й існує багато проблем. До прикладу: кулуарні, непублічні призначення директорів національних музеїв. У нас відсутні критерії, згідно яких відбувається пошук талановитих менеджерів у сфері управління культурою, не прописані вимоги до них.

Сучасні форми управління музеями та бібліотеками, які вже працюють в країнах Європи, суттєво підвищують індекс розвитку людського потенціалу. Заклади культури перетворюються в центри громадської освіти, в яких не лише демонструють експозиції, а й проводять лекторії, семінари, творчі зустрічі, різноманітні майстер-класи та проводять інші форми публічної освіти.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.