Слухати

«Київенерго» не відключатиме споживачів, але гарячої води може не бути, — Плачков

22 жовтня 2017 - 10:45
Facebook Twitter Google+
Столичні комунальні підприємства заборгували приватній компанії «Київенерго» досить значну суму. Як це позначиться на наданні послуг киянам? Розповідає голова наглядової ради «Київенерго»
Вода //

На зв’язку зі студією — голова наглядової ради «Київенерго» Іван Плачков.

Євген Павлюковський: Стало відомо, що комунальні столичні підприємства заборгували приватній компанії «Київенерго» досить значну суму — близько мільярда гривень. Як повідомляє сайт компанії, це може призвести до відключення комунальних підприємств, таких, як «Київводоканал». Яке походження цього боргу?

Іван Плачков: Про це і я у своїх виступах неодноразово казав, і на сайті «Київенерго» є інформація. Борг за тепло та електроенергію загалом складає більше трьох мільярдів. 2,2 за теплову енергію та 1 мільярд за електричну енергію. Якщо дивитися на структуру цих заборгованостей, то заборгованість населення за електроенергію складає десь 340 мільйонів, «Київського метрополітену» — 200 мільйонів, «Київводоканалу» — 60 мільйонів. Заборгованість держави за пільги і субсидії — близько 150 мільйонів. Це тільки за електроенергію. Якщо рахувати за тепло, то загалом держава заборгувала близько півмільярда гривень за свої зобов’язання щодо оплати пільг і субсидій. Ситуація дуже загрозлива. По Україні сьогодні підписано актів щодо пільг і субсидій підписано на 63 мільярди гривень. При тому, що в бюджеті закладено 61 мільярд. Ми ще не почали опалювальний сезон. Дефіцит коштів на пільги і субсидії загалом по країні прогнозується до 15 мільярдів гривень. «Київенерго», маючи такі борги, не може розрахуватися за газ, який постачає «Нафтогаз України». «Нафтогаз» продає газ за ціною 7900 гривень, а в тарифах для бюджетних організацій по теплу закладено 4900. Це уже заплановані збитки. Тому я вважаю, що потрібно, щоб уряд найближчим часом організував якусь нараду, врегулював цю ситуацію, щоб ми спокійно увійшли в опалювальний сезон і не допустили соціальних проблем.

Євген Павлюковський: Суми, які ви згадували, загрожують операційній діяльності «Київенерго»?

Іван Плачков: «Київенерго» відключати не буде, ні в кого рука не підніметься відключати споживачів, «Водоканал» чи соціальну сферу. Але що може статися? За цих боргів «Київенерго» не може забезпечити надійну роботу основного й допоміжного обладнання, за цих боргів немає гарантій, що «Нафтогаз» буде постачати газ. Якщо «Нафтогаз» не дає газ, то ми не можемо гріти воду, подавати тепло і гарячу воду.

Ніхто не підніме руку для того, щоб відключити ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, але вони можуть самі відключитися. Не буде газу – вони відключаються. І так було. Що потрібно зробити? Щоб вирівняти ситуацію на цьому етапі обов’язково потрібно, щоб уряд підготував відповідні зміни до бюджету, Верховна Рада повинна переглянути бюджет і закласти на статтю пільги та субсидії не менше 15 мільярдів.

Євген Павлюковський: За якої схемою вирішували цю ситуацію в минулих роках?

Іван Плачков: За всіх урядів був перший віце-прем’єр, який відповідав за паливно-енергетичний комплекс, координував ці питання, готувалися відповідні постанови Кабміну і зміни до закону. На жаль, сьогодні в уряді немає єдиної людини, яка відповідає за поливно-енергетичний комплекс. На жаль, ми вже входимо в опалювальний сезон, ми не підготували розпорядження про системи оплати за тепло для мешканців будинків з лічильниками і без лічильників. 

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Читайте також: Хто заборгував «Київенерго» три мільярди гривень?

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.