Слухати

Лана Зеркаль. Про міжнародні судові перспективи та конвенційні можливості України щодо оскарження дій Російської Федерації

04 лютого 2015 - 10:57
Facebook Twitter Google+
Про міжнародні судові перспективи та конвенційні можливості України щодо оскарження дій Російської Федерації
Лана Зеркаль. Про міжнародні судові перспективи та конвенційні можливості України щодо оскарження дій Російської Федерації / Програми на Громадському радіо

Про міжнародні судові перспективи та конвенційні можливості України щодо оскарження дій Російської Федерації. Про те, що таке обмеження суверенного імунітету, і що це в перспективі може дати громадянам України. Про особливості перемовин з російською стороною. Про роботу над узгодженням термінології Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Про перспективи розгляду заяв до Європейського суду з прав людини. Про Луганську конвенції, а також про необхідність ратифікації Україною Римського статуту в змістовній та відвертій розмові з заступницею Міністра закордонних справ Оленою Зеркаль. 

У України і Росії дуже обмежене коло визнання юрисдикції міжнародного суду ООН, це вже так традиційно склалося під час радянських часів, що Радянській Союз не визнавав юрисдикції суду ООН. Після того, як Росія і Україна стали незалежними державами, відбулися деякі зміни. І наразі фактично і Росія і Україна визнають юрисдикцію суду ООН щодо приблизно восьмі міжнародних конвенцій, включаючи конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму, включаючи конвенцію про боротьбу з расовою дискримінацією. І ці міжнародні інструменти для нас є пріоритетні . Стаття 24 конвенцію, про боротьбу з фінансуванням тероризму передбачає певний шлях, який мають пройти сторони, зафіксувати різницю у тлумаченні положень конвенції. Нами було направлено на адресу міністерства закордонних справ Російської Федерації, понад 10 дипломатичних нот , в яких ми фіксували факти порушень, а також вимагали від РФ припинити постачання зброї та найманців до України.

Існує питання, щодо визнання юрисдикції Росії щодо ООН. Це та установа, яка б мала розглядати це питання. В Україні є можливість тільки звернутись за консультативним рішенням, яке не вирішить проблеми повернення Криму.

Кожна держава має імунітет щодо своєї власності, і що власність інших країн не може бути експропрійована . Жодний суд не може вилучити з власності Росії територію. Потрібно створити правову базу, ми обговорювали питання приєднання України до Луганської конвенції, яка регулює визнання судових рішень в середині Європейського союзу. Зараз у зв’язку з проведенням судової реформи, очищенням влади і створенням відповідного підґрунтя ми можемо говорити з Європейським союзом, щодо приєднання до цієї Луганської конвенції.

Основне питання це притягнення високопосадовців до відповідальності щодо діяльності ЛНР і ДНР, які представляють там російську військову владу. Вирішувати ці питання буде важко, оскільки вони не є стороною Римського статуту. Якщо до нас потрапляє якийсь військовополонений, офіційний російській військовий то його можна притягнути до відповідальності в рамках міжнародного статуту.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.