Слухати

Лукашенко ініціював проведення «Заходу-2017» подалі від українського кордону, — аналітик

06 вересня 2017 - 08:39 833
Facebook Twitter Google+
Незабаром стартують білорусько-російські військові навчання «Захід-2017». Лукашенко запевнив, що «нападати ніхто ні на кого не збирається». Коментують експерти

Обговорюємо з аналітиком Українського інституту майбутнього Ігорем Тишкевічем, військовим експертом Ігорем Козієм.

 

Сергій Стуканов: Наскільки є небезпека для України у зв’язку з тим, що великий контингент російських військ братиме участь в цих навчаннях? Кажуть, його обсяг сягатиме до 13 000 осіб.

Ігор Тишкевіч: 13 000 осіб — це всі учасники навчань: і білоруська, і російська складова. З російського боку в навчаннях братиме участь 5500 військовослужбовців, на території Білорусі буде тільки 3000. Навчання будуть проходити на трьох білоруських та на трьох російських полігонах.

Сергій Стуканов: Наскільки військові, які братимуть участь у навчаннях, наближатимуться до білорусько-українського кордону?

Ігор Тишкевіч: Тут цікава позиція Білорусі та сценарій навчань. Для мене як для Білоруса було би більш логічно, щоб навчання проходили саме біля українського кордону. Якщо є загроза якихось провокацій з боку росіян, то ці полігони вздовж українського кордону в малонаселеній місцевості та далеко від ключових транспортних артерій Республіки Білорусь.

Звісно, таке розташування полігонів викликало би занепокоєність Києва. І тут варто відзначити, що сценарій навчань перегрався і їх проведуть у північно-східних областях Білорусі в першу чергу. Проте російські військові в літаках будуть наближатись до українського кордону, бо біля нього є два полігони, де дозволені бомбометання та ракетні пуски.

Василь Шандро: Щодо навчань було багато дискусій серед експертів та військових, багато хто висловлює думку, що це є репетицією навіть майбутнього нападу.

koziy_igor.jpg

 Ігор Козій // Громадське радіо
Ігор Козій
Громадське радіо

Ігор Тишкевіч: По-перше, Київ від Білорусі на півдні, театр навчань на півночі. По-друге, сценарій навчань. Це традиційні навчання, які проходять з 2009 року. Раніше сценарій навчань — це війна з якоюсь західною державою, сьогодні в навчаннях країна Вейшнорія, яка вже стала інтернет-мемом, начебто, засилає диверсійно-розвідувальні групи та незаконні збройні формування, а далі просто не називаю країну. Уявіть, сусідня країна засилає ДРГ, начебто, громадських активістів та незаконні збройні формування, які захоплюють адміністративні будівлі, об’єкти інфраструктури та паралізують центр.

Василь Шандро: У нас на зв’язку військовий експерт Ігор Козій. На вашу думку, нам слід бути принаймні обережними та моніторити цю ситуацію з навчаннями?

Ігор Козій: За великим рахунком будь-яке навчання проводиться з якоюсь метою. В даному випадку це спільні дії щодо створення механізму єдиної території, що стосується застосування систем протиповітряної оборони. Ясно, що буде залучатися і дещо більше.

Я думаю, не треба, з одного боку, панікувати. З іншого боку, однозначно довіри до РФ і її президента нема. В цьому випадку треба потужно працювати структурам розвідки і готуватися як до найкращого, так і до найгіршого сценарію. Незважаючи на заяви Путіна, на риторику, яка змінюється, треба робити свою справу та виконувати завдання, покладені на відповідні структури сектору безпеки та оборони.

Повну версію розмови слухайте в доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.