Слухати

Манафорт і «чорна бухгалтерія» - Трамп буде вимушений реагувати

15 серпня 2016 - 22:40
Facebook Twitter Google+
Журналіст «Голосу Америки» Богдан Цюпин розповідає про реакцію американських медіа і суспільства на новину про зв'язок Пола Манафорта з «чорною бухгалтерією» Партії регіонів
Манафорт і «чорна бухгалтерія» - Трамп буде вимушений реагувати / Програми на Громадському радіо

Богдан Цюпин: Новина у New York Times привернула дуже багато уваги. Я перевірив і CNN, і ABC News, і навіть британські ВВС. Можна сказати, що цю новину вважають важливою. Один з коментарів, які мені довелося зустрічати, полягає у тому, що Пол Манафорт під тиском цих звинувачень мав би піти у відставку до завтрашнього дня, щоб зняти потенційні обвинувачення на адресу самого кандидата.

Але кампанія Трампа є не звичайна. Це відзначає і сам Дональд Трамп. Контроверсійність є однією з основних його рис. Тому очікуваної реакції, тобто відставки Манафорта, може і не бути. Хоча події тільки почали розвиватися. Ті, хто стежить за кампанією в США, будуть дивитися за цією ситуацією дуже прискіпливо.

Любомир Ференс: Як у США сприйняли заяву Робі Мука, представника виборчого штабу Гіларі Клінтон, який сказав, що Дональд Трамп тепер зобов’язаний розкрити зв’язки Пола Манафорта і інших співробітників з російськими або прокремлівськими організаціями?

Богдан Цюпин: Це частина передвиборчої боротьби. Абсолютно очікувано, що група підтримки Гіларі Клінтон вхопилася за ці звинувачення і вимагає жорстких дій щодо кампанії Трампа. Звинувачення в тому, що Трамп особисто і люди з його команди мають зв’язки з Росією є однією з основних ліній кампанії Гіларі Клінтон.

Але в останні тижні зі звинуваченнями у проросійськості Трампа виступили не тільки його традиційні суперники демократи, а і представники Республіканської партії. Низка відкритих листів, підписаних людьми з адміністрацій президентів з Республіканської партії щодо висловлювань Трампа вказує на те, що його поведінка викликає серйозні застереження і, на думку тих критиків, вилитися у загрозу національної безпеки США. Тиск на Трампа зараз неймовірний і буде цікаво стежити за тим, як він буде виходити з цієї скрутної ситуації.

Досі Трамп вигравав через те, що основний його електорат – люди, обурені ситуацією в США. Для них факти не грають аж такої великої ролі, вони просто довіряють словам Трампа. Але цей тиск перевершує всі можливі масштаби і Трамп буде вимушений щось зробити.

Поки що на користь Манафорта грає те, що є лише частина доказів його причетності до тіньових фінансових операцій в Україні. Тобто чітких ознак того, що він ці гроші отримав і поклав в кишеню чи на рахунки немає. Є черговий доказ пов’язаності Манафорта з сумнівними операціями але доказів злочинної діяльності немає. Це може грати на його користь ще деякий час. Але хмари над кампанією Дональда Трампа стають дедалі темніші.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.