Слухати

Манафорта «здали», щоб не завалити Трампа, - Лещенко

22 серпня 2016 - 06:55
Facebook Twitter Google+
Про ситуацію з грошима «регіоналів», Манафортом і впливом подій у США на Україну
Манафорта «здали», щоб не завалити Трампа, - Лещенко / Програми на Громадському радіо

Телефоном спілкуємось з Сергієм Лещенко, народним депутатом України

Анастасія Багаліка: Яких оборотів може набрати скандал в США

leschenko-1_0.jpg

Сергій Лещенко  // «Громадське радіо»
Сергій Лещенко
«Громадське радіо»

Сергій Лещенко: Думаю, там повинні зацікавитися правоохоронні органи. Є інформація, що начебто, ФБР зацікавилось затриманням коштів і несплатою податків на території США. За американським законом, навіть якщо Ви сплачуєте податки на іншій території, громадяни США зобов’язані сплачувати ще на території країни. Я думаю, в Манафорта можуть бути неприємності через ті гроші, які він отримував від Януковича.

Євген Павлюковський: Мова йдеться про 13 млн доларів, які, начебто,пан Манафорт отримав від Партії регіонів. Така інформація міститься в так званій «чорній бухгалтерії» регіонів. Якщо говорити про подальший розвиток цієї справи саме в США. Яким Ви його бачите? Як Україна буде представлена в цьому контексті?

Сергій Лещенко: На заході Україна завжди була відомою, як країна, де процвітає корупція. Чергове повідомлення ніяк не вплине на репутацію України. Те, що Україна стала фактором американської політичної боротьби, думаю, це позитивне, тому що про нас згадують, як про певний суб’єкт. Щодо самого Манафорта: думаю, в інтересах українського і американського уряду допитати його по низці справ. Я вважаю, що цей конфлікт став нагодою для початку дискусії щодо того, якими можуть бути наслідки корупційних схем для цивілізованих країн. Якщо в Америки було достатньо доказів, щоб Манафорт пішов у відставку, то в Україні жодних кадрових змін не було. Ми чуємо тільки атаку-відповідь тих людей, які повідомляють факти про корупцію – це і з боку влади, і з боку тих партій, які викриваються в тіньовому контексті «чорної бухгалтерії» Партії регіонів.

Анастасія Багаліка: Гроші, які фігурують в «чорній касі», можуть бути тими грошима, які Манафорт отримував за причетність до справи «Ескаден»?

Сергій Лещенко: Ні, він отримував їх за консультування Партії регіонів. За справу «Ескаден», якщо і отримували гроші, то з іншої каси.

Євген Павлюковський: В цій справі засвітився і екс-президент України Віктор Янукович. Наскільки ця фігура є знаковою для США?

Сергій Лещенко: Янукович має конкретну проросійську репутацію, його сприймають як людину, яка змогла вивести країну на межу громадянської війни і через яку на територію України відбулося вторгнення російських військ. Будь-які зв’язки з Януковичем – чорна нитка для американської політики. Все це дуже серйозно б’є по репутації Манафорта, тому Трамп від нього позбувся.

Євген Павлюковський: Очевидно, що ця відставка відбулася для того, щоб рейтинг Трампа, який останнім часом на декілька відсотків почав відставати від Клінтон, не впав ще більше. Якщо говорити щодо ситуації, яка складається навколо Дональда Трампа: наскільки це стало болючим для його кампанії?

Сергій Лещенко: Вони скинули баласт. Задумом було те,що піде Манафорт. Тепер проблемний подразник в обличчі Манафорта прибрано, а Трам може далі займатися передвиборчою кампанією. 

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.