Слухати

Майже всі пісні, які ми виконуємо, записані особисто нами, — гурт «Кралиця» / Програми на Громадському радіо
Громадське радіо / Скачати зображення

Майже всі пісні, які ми виконуємо, записані особисто нами, — гурт «Кралиця»

13 лютого 2016 - 10:15
Facebook Twitter Google+
Фольклорний гурт «Кралиця» цього року святкує 25 років

Іван Синельников, фольклорист, заслужений працівник культури України, професор КНУКіМ, художній керівник фольклорного гурту «Кралиця», а також учасники колективу Ганна Тіщенко і Тимофій Музичук розповідають про реалії фольклорної музики в Україні і анонсують наступний концерт, який відбудеться 18 лютого.

Василь Шандро: Що це за гурт — «Кралиця»?

Іван Синельников: Гурт було створено у 1991 році. Цього року святкуємо його 25-річчя. Колектив постійно оновлюється: долучаються нові студенти із різних регіонів Україні. Також є представники Кубані.

Користуючись нагодою, хочу запросити слухачів 18 лютого до Київського будинку вчителя, що на Володимирській, 57. О 18.00 там відбуватиметься «Іванова толока». У цьому мистецькому проекті братимуть участь колективи, дотичні до нашого ансамблю — їх керівниками є наші випускники. Зокрема, виступатимуть «Многая літа», тріо «Козачка» та ін..

Василь Шандро: Чи це стереотип, що народна творчість не популярна серед молоді?

Ганна Тіщенко: Звісно, стереотип. Ми теж сучасні: ходимо на дискотеки, користуємось айфонами, однак і долучаємось до старовинного, бо дуже це любимо.

Василь Шандро: Кого ви бачите на своїх концертах?

Тимофій Музичук: Аудиторія різна: від наймолодших відвідувачів до людей поважного віку.

Наталя Соколенко: Як підбираєте репертуар?

Іван Синельников: Я наголошую своїм студентам, що вони мають знати і народну попсу, а також і авторські пісні радянського періоду — «Ясени», «Два кольори» та ін. Також проводимо польові дослідження — студенти їздять у експедиції різними регіонами України та записують пісні.

Василь Шандро: Чи виконує «Кралиця» оригінальні пісні, яких немає в інших колективів?

Іван Синельников: Майже всі пісні, які ми виконуємо, записані особисто нами. Ми не намагаємось когось переспівувати, за виключенням автентичних виконавців.

 

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.