Слухати

Медведчук відійшов від перемовин по Донбасу, — Олексій Мацука

31 березня 2016 - 08:11
Facebook Twitter Google+
Говоримо про роль цивільних громадян РФ на окупованому Донбасі
Медведчук відійшов від перемовин по Донбасу, — Олексій Мацука / Програми на Громадському радіо

У німецькому виданні «Bild» опубліковано факти того, що Донбасом керують міністри уряду РФ. Йдеться, зокрема, про заступника міністра економічного розвитку Сергія Назарова, віце-прем’єра уряду РФ Дмитра Козака та заступника міністра фінансів РФ Леоніда Горніна. Вони беруть участь у так званій Міжвідомчій комісії з надання гуманітарної підтримки потерпілим із південно-східних районів Донецької та Луганської областей. Німецькі журналісти наводять факти того, що у роботі цієї російської групи беруть участь представники компанії ДТЕК, яка належить Рінату Ахметову.

Ситуацію коментує автор проекту «Донбас. Реалії» на «Радіо Свобода».

oleksiy_macuka2.jpg

Олексій Мацука // Громадське радіо
Олексій Мацука
«Громадське радіо»

Наталя Соколенко: Що вам відомо про роль та вплив цивільних громадян РФ на окупованому Донбасі?

Олексій Мацука: Те, що написав «Bild», для нас не новина, адже ми давно займаємося вивченням цих процесів і публікуємо матеріали на дану тему вже впродовж двох років.

В принципі, форма, яку вибрали для себе представники уряду РФ — абсолютно робоча. Якщо розглядаємо, до прикладу, економічне міністерство ДНР, то там є людина «для публіки», яку представляють як місцеву, але реально всім керує людина, яка приїжджає на ротацію з Москви із відповідного міністерства РФ. Це відбувається, до речі, вже не перший місяць. Коли тільки була проголошена так звана республіка, також всім керували росіяни, на керівних посадах не було місцевих. Вже потім з’явилися Захарченко та ін..

Зараз обрану таку тактику, що є показове обличчя з місцевих для публіки, у іншому разі — це було б «некрасиво» з точки зору піару.

Вони вважають, що з Донецька дуже просто зробити гетто з тотальною інформаційною стіною. Це їм не вдається. 

Андрій Гарасим: Наскільки тісний зв’язок між представниками окупаційної адміністрації та  українським бізнесом?

Олексій Мацука: Питання стосовно Донецької області вже давно було б вирішено, якби була кандидатура, яка влаштувала б і Київ, і Москву, і деякі Західні столиці. Але така кандидатура важка для пошуку.

Зв’язок із українським бізнесом є. До прикладу, Єнакіївський металургійний завод — як працював так і продовжує працювати. Належить він українському бізнесмену, олігарху Рінату Ахметову. Насправді, стосунки ЄМЗ з ДНР — загадка, але ми бачимо, що його менеджмент такий самий, як і доокупаційний. Подібна  ситуація і з Авдіївським, Маріупольським та іншими заводами. Система не змінилась і працює дуже чітко, люди отримують зарплатню (частину гривнями, частину рублями). Тому не думаю, що якби такого зв’язку не було, все це було б можливим.

Це тіньове керування Донецькою областю і, звісно, є порушенням Мінських угод.

Але в умовах гібридних угод та гібридного миру очікувати прозорих дій з боку РФ марно.

Наталя Соколенко: В інформаційному просторі була інформація про можливість передання Ахметову керівництва Донбасом. Реакція на це була негативна. Що далі?

Олексій Мацука: Із розмов, які я веду із представниками так званої «тієї влади», можна сказати, що на його повернення сподіваються та очікують.

Але в суспільстві є багато радикалів, які відверто проти повернення будь-кого, пов’язаного з Україною.

Андрій Гарасим: А яка роль Віктора Медведчука у перемовинах?

Олексій Мацука: Мені здається, що він втратив інтерес до ситуації. Може, тому що втомився, може, отримав вказівку відійти. Швидше за все, Медведчук зрозумів, що особливої користі від цих  територій не отримає, тому відійшов від справ.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.