Слухати

Мешканці Авдіївки не вважають ситуацію небезпечною, — Станко

31 січня 2017 - 22:34
Facebook Twitter Google+
Люди не ховаються у підвалах, а залишаються у своїх квартирах. Єдиною небезпекою вважають проблеми з опаленням, — Станко розповідає журналістка Анастасія Станко
Мешканці Авдіївки не вважають ситуацію небезпечною, — Станко / Програми на Громадському радіо

Анастасія Станко, журналістка «Громадського телебачення», перебуває наразі в Авдіївці та розповідає про ситуацію в місті.

Ірина Соломко: Настю, розкажіть, будь ласка, яка ситуація нині в місті?

Анастасія Станко: Ми перебуваємо в Авдіївці з вечора неділі і відтоді обстріли не припинялися. Тривалої перерви у 10-15 хвилин між ними ми, принаймні, не спостерігали. В місті дуже добре чути, як стріляють. Ми також чули, що 4 рази стріляли із градів. Але мушу наголосити, що обстрілюють не місто, а позиції військових.

Ірина Соломко: Які настрої в населення? Адже були повідомлення про те, що люди почали виїжджати із міста. Чи підверджуєте ви це?

Анастасія Станко: Так, зранку ми це фіксували біля блокпосту на виїзді з Авдіївки. Люди виїжджали у більш мирні міста, зокрема, у Покровськ. Але я б не сказала, що це так масово. Варто зазначити, що вчора в місті не було паніки і от сьогодні її теж не спостерігаємо. Вчора побачили, як діти о 8 ранку йдуть до школи. І це при тому, що всю ніч і зранку було чути, як стріляють із важкої зброї. Сьогодні вони вже не пішли на навчання, дитсадки також зачинені через відсутність світла, проблемами з водою та опаленням (батареї не гарячі, м’яко кажучи). Лікарня працює. Евакуювали важких лежачих хворих, тому що зранку снаряди впали на подвір’я самої лікарні.

Якщо говорити про настрої, то ми запитували людей, чи готові вони виїхати. Більшість відповіли, що не будуть нікуди виїжджати, тому що вже робили так у 2015 році, коли Авдіївку обстрілювали. Кажуть, було дуже дорого знімати житло.

Принаймні, люди не сидять по підвалах, окрім того випадку, що сьогодні впали снаряди на подвір’я лікарні і пошкодило також п’ятиповерхівку. Люди живуть у квартирах, перебувають у своїх будинках і не вважають ситуацію дуже небезпечною для них. Єдиною небезпекою вважають проблеми з опаленням. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.