Місія канадських лікарів надасть безкоштовну допомогу бійцям АТО,— активіст

07 жовтня 2015 - 07:13
Facebook Twitter Google+
Роман Фіщук, випускник британської урядової стипендії Chevening, розповідає свою історію зацікавлення закордонними освітніми програмами

Керівник інтернаціональних проектів в галузі охорони здоров”я та освіти, експерт Стратегічної Дорадчої Групи з питань реформування системи охорони здоров’я України стикнувся із тим, що українські викладачі просто не хотіли ділитись із студентами знаннями, вбачаючи в них потенційних конкурентів на ринку праці.

«Базову медичну освіту я здобував у Івано – Франківську і як для базової — цієї освіти достатньо. Однак якщо ти хочеш розвиватись як лікар — вчитися і практикуватися потрібно щохвилини. Коли я проходив інтернатуру, стикнувся із деяким спротивом з боку викладачів, які не хотіли ділитися інформацією. Я зрозумів, що якщо сам не знайду способу чогось навчитися, ніхто мені не дасть якісної освіти. Це і наштовхнуло мене на пошук міжнародних програм навчання. Іноземна освіта якісно відрізняється нашої, адже базується вона виключно на практичних знаннях, які потрібні і які обов’язково будуть застосовані.

В Україні є прогалина у допомозі пацієнтам із втраченим слухом і для того, щоб її заповнити, не вистачає українського досвіду. За ним я поїхав до Британії за урядовою програмою Chevening і зараз вже рік як повернувся з Лондону та втілюю тут отриманий досвід», — каже Роман.

Він додає, що потрапити на навчання на ці програми можна було без хабарів, як і зараз, оскільки знання є вирішальними. Вважає, що чим більше українських студентів зможуть навчатись закордоном, то швидше реформуватиметься система освіти в Україні. Перевагою нашого часу є відкритість інформації про закордонну освіту.

«Попри неефективну систему освіти в Україні в цілому, тут все ж є університети, які по духу схожі до іноземних. Наприклад, Києво-Могилянська академія, де студентів вчать шукати можливості та інформацію, яка їм потрібна», — переконаний Роман Фіщук.

Окрім того, Роман — громадський активіст, був волонтером на Євромайдані, зараз займається організацією місії канадських лікарів в Україні, які безкоштовно нададуть лікування малозабезпеченим верствам населення, учасникам АТО і членам їхніх родин. Прямим наслідком свого навчання вважає відкриття центру лікування вад слуху в Івано-Франківську, де потреба в сучасному медичному обслуговуванні дуже велика.

Як випускник програми навчання за стипендією Chevening від Британського уряду, розповідає про її переваги і можливості, які вона відкриває перед студентом. Запрошує вже зараз відвідати виставку-панораму освіти, яку проводить Посольство Великої Британії, і спробувати подати документи на це навчання: «Ця стипендія гарантує не тільки повне фінансове забезпечення стипендіата, але і розумний відбірковий процес».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.