Слухати

«Між українцями і мешканцями Донбасу немає порозуміння», — Володимир Носков

12 грудня 2015 - 10:51
Facebook Twitter Google+
Українцям потрібно знайти порозуміння із мешканцями Донбасу. Про присвячені цій темі дебати у Харкові розповів Володимир Носков
«Між українцями і мешканцями Донбасу немає порозуміння», — Володимир Носков / Програми на Громадському радіо

noskov-1.jpg

Володимир Носков у центрі Харкова
Володимир Носков у центрі Харкова
Надано Володимиром Носковим

Володимир Носков: У Харкові відбуваються дебати «Debates on Europe 2015. Сусідство в Європі – перспективи спільного майбутнього» за участі європейських інтелектуалів. Сьогодні зібрались гості із 20 країн світу, зокрема з Росії та Білорусі. За запрошенням Сергія Жадана до дебатів долучилась неознозначна постать Олена Заславська — поетеса, яка живе у так званій ЛНР і прославляє тамтешню владу. Жадана застерігали від такого кроку, але він каже, що рано чи пізно з Донбасом доведеться шукати діалогу. Бо якщо раптом буде підписаний мирна угода, ми не будемо готові залишитись сам на сам з цим регіоном.

Розмова була надскладною. Всі чекали дискусії між Оленою Заславською та Сергієм Захаровим — донецьким донецьким художником, який був у полоні в бойовиків.

Дискусія була важлива в першу чергу для європейців, бо коли поставили запитання про те, яку асоціацію викликає у них «український волонтер», вони відповідали, що це, мабуть, люди з Правого сектора.

Сьогодні відбулась перша спроба діалогу, яка, на думку львівського вченого Ярослава Грицака, показала, що у нас немає мови розуміння. Після Другої Світової війни країни Європи цю мову віднайти зуміли, і тепер це потрібно зробити нам.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.