Слухати

Молодь з України, Литви, Німеччини, Румунії проведе форум «Майбутнє Криму»

30 травня 2016 - 08:27
Facebook Twitter Google+
30 травня в Києві відбудеться форум «Майбутнє Криму». Про мету і програму заходу розповідають заступниця міністра інформаційної політики Еміне Джапарова і координатор форуму Сеїт-Бекір Сулейманов
Молодь з України, Литви, Німеччини, Румунії проведе форум «Майбутнє Криму» / Програми на Громадському радіо

11 390 058_892 832 544 098 136_3 503 740 375 524 261 485_n.jpg

Сеїт-Бекір Сулейманов // Особистий архів Сеїт-Бекіра Сулейманова
Сеїт-Бекір Сулейманов
Особистий архів Сеїт-Бекіра Сулейманова

Сергій Стуканов: Яка мета цього форуму, хто візьме участь?

Сеїт-Бекір Сулейманов: У нас досить репрезентативна вибірка молоді. Це учасники з материкової України і Криму, представники української діаспори з Туреччини, Литви, Румунії, Німеччини, цікавий представник Сербії, який у своїй країні займається питаннями національних меншин.

Мета — консолідувати цю молодь. Перед ними стоїть завдання визначити найбільш актуальні питання, які вони виносять стосовно Криму і почати розписувати рішення цих питань.

emine_dzhappar_0_0_0.jpg

Еміне Джаппар //
Еміне Джаппар

Еміне Джапарова: Дуже символічно, що майбутнє Криму буде обговорюватися молоддю. Ще один важливий момент — це не буде платформа для молодих політиків. Сьогодні територія Криму під окупацією, практично ізольована. Ми хочемо, щоб молодь, яка не має можливості виїхати, сказала нам про проблеми, які існують.

На форумі нема затвердженого порядку денного. Очікуємо, що ті, хто приїдуть, самостійно відзначать питання на які далі форум шукатиме відповідь. Це не зібрання політиків, а обмірковування майбутнього молоді в Криму.

Анастасія Багаліка: Чи відомі зараз питання, які цікавлять кримську молодь?

Сеїт-Бекір Сулейманов: Найважливіші питання — освіта і комунікація зі світом. Про інші почуємо на форумі.

Сергій Стуканов: Говорячи про майбутнє Криму — як далеко ви маєте намір зазирнути?

Сеїт-Бекір Сулейманов: Питання освіти і комунікації — це довгострокові питання, які потрібно вирішувати вже сьогодні. Діалог між материковою Україно, Кримом і світом переривається і зводиться до нуля.

Еміне Джапарова: Це комунікативний майданчик, який дасть можливість тим, хто залишився на ізольованій території, відчути підтримку і солідарність. Спільне намагання шукати спільне майбутнє.

Сергій Стуканов: Які основні завдання ви зараз бачите перед собою? Які форми впливу передбачаєте забезпечити?

Еміне Джапарова: Є кілька завдань — інформування і консолідація українського суспільства навколо питання Криму. Сьогодні нагально і вкрай важливо постійно говорити про Крим і, в тому числі, про кримських татар.

Друге завдання — відновлення мовлення на території Криму. Зараз в тестовому режимі запустили українське радіо.

Анастасія Багаліка: Що означає перемога Джамали на Євробаченні для кримчан?

Еміне Джапарова: Вже другий рік поспіль у день пам’яті репресій над кримськими татарами, 18 травня, в Криму заборонені масові акції. Але, ризикуючи життям і свободою, люди вийшли, поклали квіти.

Перемога Джамали згуртувала, вона повернула надію, яку російська влада вже протягом двох років забирає.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.