Слухати

Мораторій Київради на тарифи є декларативним, – Олег Петровець

08 липня 2016 - 07:17
Facebook Twitter Google+
Київрада проголосувала за рішення про мораторій на тарифи, які підвищили з 1 липня. За відповідне рішення проголосували 75 депутатів
Мораторій Київради на тарифи є декларативним, – Олег Петровець / Програми на Громадському радіо

oleg_petrovec.jpg

Олег Петровець // «Громадське радіо»
Олег Петровець
«Громадське радіо»

Депутат Київради Олег Петровець каже: «По суті, ми як депутати Київради одноголосно заявляємо про те, що підвищення тарифів за нинішніх умов є неприпустимим без індексації заробітних плат».

Любомир Ференс: Що сьогодні прийняла Київрада і як це буде реалізовано?

Олег Петровець: Київрада сьогодні проголосувала за рішення про мораторій на підвищення тарифів, починаючи з 1 липня 2016 року. Поспішу заспокоїти в плані того, що це матиме надто радикальні наслідки. Річ в тім, що Київрада за своїми повноваженнями не може впливати на тарифну політику в Україні. Вона має такий вплив лише на одну частину тарифу — квартплату.

Попри це, рішення несе радше декларативний характер. По суті, ми як депутати Київради одноголосно заявляємо про те, що підвищення тарифів за нинішніх умов є неприпустимим без індексації заробітних плат.

Попереднє звернення до Кабміну і Верховної Ради з цього ж таки приводу було проголосоване нами на минулому засіданні. Це ще одна одноголосна декларативна заява про те, що підвищувати тарифи у таких умовах неможливо.

По суті своїй, таке рішення знову ж таки носить характер декларації, заяви з приводу недопущення підвищення тарифів, оскільки це матиме дуже серйозні наслідки.

Вже зараз є цифри, які говорять, що несплата у Києві складає близько 2 млрд грн, по Україні — більше 12 мдрд грн заборгованості. Люди де-факто просто не можуть платити.

Любомир Ференес: Тобто платіжки мають прийти ті, які б мали приходити? Такий крок Київради є популістським, адже не має юридичної ваги?

Олег Петровець: Чисто юридично ви праві. Однак Київрада використовує всі можливі способи, щоб вирішити це питання. Один із них — звернення та прийняття конкретного рішення. Ми намагаємося боротися із підвищенням тарифів, яке населення просто не потягне.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.