Слухати

Ми йшли воювати, щоб дорожче продати своє життя і забрати більше часу у ворога, - поет Олекса Бик

26 травня 2018 - 09:46
Facebook Twitter Google+
Поет, музикант і доброволець Олекса Бик презентував свою нову книжку «Незрим(н)ість»

dsc05571.jpg

Громадське радіо
Олексій Бик
Громадське радіо

Олекса Бик: Пісню «Добровольці Божої чоти» написали задовго до війни, десь у 2012 році вже виконував її на фестивалі «Країна мрій». Тоді ще ніхто не розумів хто такі добровольці і що за «Божа чота». І коли 2014-го Льоня Кантер приїхав на базу Правого сектора знімати  фільм про Донецький аеропорт, так ми і познайомились. Якогось разу я заграв свою пісню, через тиждень після від’їзду Льоня зателефонував і запитав чи є ця пісня у хорошій якості.

Лариса Денисенко: Війна змінила ваш голос? Чи стали звучати якось інакше?

Олекса Бик: Війна змінила мене самого. Я кинув курити, практично не вживаю алкоголь і - так, писатися стало зовсім інакше. Я - згрубшав, став більш нечутливим до дрібниць.  

Василь Шандро: У слові на обкладинці «Незрим(н)ість» літера «н» взята в дужки. Незримність більш поетичне, а не зримість є просто не баченням чогось?

Олекса Бик: Ця назва - данина та вдячність українській культурі, мові. Як каже мій побратим Сергій Пантюк: «Кожен поет мусить збагачувати українську мову неологізмами». Незримність - це те, що не римується. Насправді поезія у мене римована, я - «силабо-тонічний фашист». Але записую її рядками, не розбиваючи на строфи.

Я мало пишу про війну, поки відчувати цю тему проблемно. У книжці тексти про війну не виділені в окремий розділ, вони змішані з іншими, щоб не було відчуття, що війна це щось окреме. Ця війна стала поступом, вона народила нам націю.

Ми йшли воювати, щоб дорожче продати своє життя і забрати більше часу у ворога. Ми виграємо час, аби сучасні діти, які зараз пишуть листи бійцям на війну, виросли і стали патріотами України.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.