Слухати

Микола Леонтович і Донбас: хто і що надихнуло композитора написати Щедрика?

10 червня 2018 - 07:30
Facebook Twitter Google+
Місто Покровськ на Донеччині запрошує хорові колективи з усієї України на перший фестиваль «Наше Різдво на Донбасі» пам'яті Миколи Леонтовича, який там жив і працював

У студії Громадського радіо — Юрій Третяк, заступник міського голови Покровська.

Наталя Соколенко: Чому Микола Леонтович став таким дорогоцінним для Покровська саме зараз?

Юрій Третяк: З 1904 по 1908 роки Микола Леонтович дійсно жив і працював у Покровську, тоді - станція Гришине. Саме у нас він створив перший дорослий робітничий хор.

Про Миколу Дмитровича у місті пам’ятали завжди. На залізничному вокзалі маємо пам’ятну дошку, зберігся також будинок, де він викладав музику. Є музична школа ім. Леонтовича.

В музеї Леонтовича у Тульчині на Вінниччині є фотоальбом за 1908 рік із світлинами хористів його колективу із підписами та фотографіями. Композитору подарували цей альбом, коли він від’їжджав з Гришино. Леонтович же на пам’ять про себе залишив дерев’яну цукорницю на якій зображено ластівку, щедрика, який летить. Чи написаний «Щедрик» у Гришино чи ні - судити історикам. Але такий факт є.

Наталя Соколенко: Цьогоріч в честь Миколи Леонтовича у Покровську вперше відбудеться фестиваль «Наше Різдво на Донбасі». Розкажіть детальніше про проект 

Юрій Третяк: Цей проект — єднання Сходу і Заходу. Адже композитор починав свою діяльність на Сході України, а закінчував ближче до Заходу. «Наше Різдво на Донбасі» — фестиваль хорового співу.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.