Слухати

На Херсонщині знесли усі пам’ятники Ленінові, — Олексій Курінний

09 грудня 2015 - 09:02
Facebook Twitter Google+
Два роки тому знесли пам'ятник Леніну у центрі Києва, далі по всій Україні почався «ленінопад». Скільки же кам'яних «вождів» залишилося, розповідає Олексій Курінний, автор мапи «ленінопаду»
На Херсонщині знесли усі пам’ятники Ленінові, — Олексій Курінний / Програми на Громадському радіо

kurinnyy_oleksiy.jpg

Олексій Курінний
Олексій Курінний

Тетяна Трощинська: Що зображено зараз на мапі «ленінопаду»?

Олексій Курінний: На сьогодні мапа включає в себе декілька параметрів. По-перше, це позначки кожного знесеного пам’ятника Леніну. Сьогодні в Україні знесено 891 пам’ятник . Лишилось менше 1200 монументів. Сьогодні вранці було знесено пам’ятник Леніну в останньому районному центрі Херсонщини, Скадовську. В Херсонській області не лишилося жодного пам’ятника.

Можна говорити про три хвилі «ленінопаду». Перша хвиля була у Західній Україні, коли було знесено понад 1000 пам’ятників у сімох західних областях, друга хвиля — близько 800 пам’ятників було знесено за період президентства Віктора Ющенка, а третя хвиля — це зараз.

Тобто третій етап не є найбільшим, але він є дуже інтенсивно зафіксованим і є найбільшим у територіальному плані. Він захопив майже усю територію України, крім деяких регіонів — Харківщини, Запоріжжя та окупованих теренів.

Василь Шандро: Які області є найбільш чистими від комуністичних пам’ятників? 

Олексій Курінний: Якщо не рахувати сім західних областей — Буковину, Закарпаття, Галичину — то найчистішими областями є Хмельниччина (лишилося 15 пам’ятників), далі Вінниччина — 2025, Черкащина — 23, Житомирщина — 2530.

leninopad2_0_0_0.jpg

Мапа «ленінопаду»
Мапа «ленінопаду»
Олексій Куренний

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.