Слухати

На Каннському кінофестивалі показували «Донбас», згадували Сенцова і слухали українську музику в ісландському фільмі

23 травня 2018 - 11:34
Facebook Twitter Google+
Про українські перемоги в Каннах та як згадували Олега Сенцова розповіла журналістка, кінокритикиня Дарія Бадьйор
На Каннському кінофестивалі показували «Донбас», згадували Сенцова і слухали українську музику в ісландському фільмі / Програми на Громадському радіо

Ірина Славінська: Розкажіть про перемоги України: хто і що отримав?

Дарія Бадьйор: Сергій Лозниця отримав приз за режисуру фільму «Донбас». Це ігрове кіно, яке брало участь у другому за важливістю конкурсі Каннського кінофестивалю «Особливий погляд». Він цю секцію і відривав.  

Сергій - документаліст, в ігрових фільмах засіб відсторонення він випростовує не лише для того, щоб абстрагуватися погляд і щоб не було спекуляції, а й вдається до незвичних діалогів. Наприклад, люди в автобусі розмовляють писаними, літературними діалогами, чого в реальному життя просто не буває.  Але мені було бачити такі прийоми саме у цьому фільмі, бо Донбас мені це не абстрактна конструкція, а жива територія і центр трагічних подій.

Ірина Славінська: А який Донбас у Лозниці?

Дарія Бадьйор: У нього це територія повністю перепахана відсутністю правил, територія бєзпрєдєла. Є одна сцена, де Георгій Делієв грає деенерівця, який віджимає машину у якогось місцевого братка. Це територія абсурду.

Також він казав, що деякі сцени брав просто з ютуба і відтворював їх мало не документально.

Ірина Славінська: Політична складова Донбасу показана у фільмі?

Дарія Бадьйор: Ні, тут Донбас без політики. І це заплутує іноземних глядачів,  вони не розуміють хто з ким воює.

Лариса Денисенко: Можливо є ще здобутки про які варто сказати.

Дарія Бадьйор: В програмі «Тиждень критики», де чотири року тому «Плем’я» Мирослава Слабошпицького виграло три нагороди, ісландська стрічка, продюсером якої є Сергій Лавренюк і грає українська акторка, шматок фільму відзнятий в Україні, розповідається про Україну і  є українська музика. І, власне, за музичне оформлення цей фільм і отримав нагороду. Це фільм про жінку, яка бореться з місцевою фабрикою алюмінію, бо та забруднює її Ісландію. І на якому етапі її життя вона дізнається, що їй дали дозвіл на всиновлення дівчинки з України. І вона постає перед вибором: чи рятувати Ісландію від забруднення, чи рятувати одне життя цієї дівчинки. Цікавим є те, що закадрова музика звучить в кадрі: героїня щось робить, грає музика і камера зсовується на тріо музикантів, які сидять у цій же кімнаті і грають мелодію. Українську тему виконує тріо українських фольклорних співачок.

Лариса Деничсенко: У Каннах згадували і про Олега Сенцова. Розкажіть про це.

Дарія Бадьйор: У програмі «Двотижневик режисерів» перед кожним показом, з ініціативи Спілки режисерів Франції, на великий екран виводили фотографію Олега. Вони роблять таке щороку. Також коли Лозниця представляв свій фільм, то говорив про Олега. 

 

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.