Слухати

На кіноринку Каннського фестивалю покажуть 10 українських короткометражок

17 травня 2016 - 01:11
Facebook Twitter Google+
Говоримо про перетворення українського кінематографічного процесу на індустрію
На кіноринку Каннського фестивалю покажуть 10 українських короткометражок  / Програми на Громадському радіо

Про перспективи українського кіно поговоримо з Валерією Сочивець та Романою Батрак — співзасновницями громадської організації «СУК» («Сучасне Українське Кіно»), та Іванною Хіцінською — менеджеркою міжнародних проектів Національного центру Олександра Довженка.

Сергій Стуканов: Організації «СУК» («Сучасне Українське Кіно») наприкінці квітня виповнився один рік, але розвитком українського кіно ви займалися і раніше?

img_2515.jpg

Романа Батрак і Валерія Сочивець // Громадське радіо
Романа Батрак і Валерія Сочивець
Громадське радіо

Валерія Сочивець: Я робила програму «СУК» («Сучасне Українське Кіно») на Гогольфесті і глядач ішов із задоволенням на короткометражне кіно. Коли я зустріла Роману, якій виявилося все це дуже цікавим, ми зробили проект і зареєстрували громадську організацію.

Сергій Стуканов: Що встигли зробити за рік, чим можете похвалитися?

Романа Батрак: Для молодих режисерів ми зробили дуже багато. Молоді режисери зазвичай не знають як представляти свої фільми. Організацію цього процесу ми взяли на себе.

Валерія Сочивець: В цьому році ми виграли конкурс і будемо знімати за державні гроші короткометражні фільми.

Лариса Денисенко: Ви допомагаєте ствердитися молодим режисерам в Україні чи й на міжнародній арені, на різноманітних фестивалях?

Валерія Сочивець: У короткометражного кіно тільки фестивальна доля. В Європі вже почали робити збірки короткометражок і поширювати в масах. А у нас люди поки що не дуже активно ходять навіть на «повний метр».

«СУК» («Сучасне Українське Кіно») — об’єднання молодих кінематографістів, яке ставить собі за мету  допомогти молодим талановитим українським режисерам, продюсерам успішно інтегруватися в міжнародне професійне середовище. 

Сергій Стуканов: Жодна українська стрічка цього року не бере участі в конкурсній програмі Каннського фестивалю. Але у вас є проект «Коротше, Канни». Що це за проект?

Валерія Сочивець: Це освітній проект. Благодійний Фонд Ігоря Янковського та ГО «Ініціатива заради майбутнього», об’єднання молодих кінематографістів «СУК» («Сучасне Українське Кіно») та Національний центр Олександра Довженка започаткували освітній проект «Коротше, Канни». Його мета — допомогти молодим талановитим українським кінематографістам успішно інтегруватися в міжнародне професійне середовище і ефективно використати для свого професійного розвитку можливості, які надає Каннський кінофестиваль.

Лариса Денисенко: Назвіть імена українських режисерів короткометражок.

Романа Батрак: У рамках проекту «Коротше, Канни» організатори відібрали 10 молодих українських режисерів, що встигли зарекомендувати себе на міжнародних і національних кінофестивалях.  Вони зможуть відвідати Францію і взяти участь у роботі 69-го Каннського кінофестивалю – особисто представлять свої фільми на кіноринку Marche du Film в секції Short Film Corner.

У проекті візьмуть участь: цьогорічний учасник Берлінале Наріман Алієв; тріумфаторка МКФ «Молодість», ОМКФ, Docudays та Wiz-Art Катерина Горностай; учасниця Wiz-Art Мар’яна Литвинова, володар премії FIPRESCI Філіп Сотніченко, режисер найкращого фільму, за версією видання «oKino.ua», призер кінофестивалю «Відкрита ніч» та конкурсу «Україна: шлях до миру» Павло Остріков; переможець національного конкурсу на МКФ «Молодість» Нікон Романченко; тріумфаторка кінофестивалю «Відкрита ніч» Ріта Кузьміна, призер ВГІК та Docudays  Юрій Шилов; учасниця багатьох міжнародних кінофестивалівСоломія Томащук та режисерка однієї із новел документального альманаху «Чорний зошит Майдану»Анна Борисова.

Сергій Стуканов: До нашої розмови залучаємо Іванну Хіцінську, менеджерку  міжнародних проектів Центру Довженка. З чим пов`язаний освітній проект «Коротше, Канни»?

Іванна Хіцінська: В рамках Каннського фестивалю існує Short Film Corner. Це майданчик для ринкових показів короткометражних фільмів з освітньою метою.

Short Film Corner — це така необхідна платформа, для отримання досвіду, побудування своєї власної системи взаємодії на Кіноринку. Особливо це важливо для новачків. У рамках цієї секції в учасників відбуваються лекції, майстер-класи з обговореннями, зустрічі з міжнародними експертами та фахівцями. Важливо, щоб початківці, які потрапляють у фестивальне оточення Каннського фестивалю не пропустили наданих їм можливостей та краще змогли ідентифікувати себе та свої подальші цілі на цьому майданчику

Short Film Corner відіграє важливу роль у дистрибуції та маркетингу короткометражних фільмів на міжнародному ринку кіно. Це ефективна комунікаційна платформа, що дає можливість кінематографістам з усього світу налагодити контакти з дистриб’юторами та продюсерами, знайти покупця для свого фільму або заручитися підтримкою для реалізації майбутнього проекту.

Відтак, Short Film Corner — важливий інструмент професійного розвитку, який може бути особливо корисним для молодих кінематографістів.

Сергій Стуканов: Українські фільми на цьому кіноринку будуть демонструватися 18 і 19 травня.

Іванна Хіцінська: Більшість українських режисерів, які поїхали на кіноринок є представниками громадської організації «СУК». 

Всього від України в рамках Short Film Corner в цьому році буде представлено 40 картин — як українські фільми, так і роботи спільного виробництва.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.