Слухати

На київській Русанівці команда стартапу Otium запустить оновлену бібліотеку

21 червня 2015 - 12:30
Facebook Twitter Google+

OtiumУчасники стартапу Otium розповідають про те, як можна надати нове життя мережі муніципальних бібліотек. Otium виграли грант на пілотний проект оновлення бібліотеки на бульварі Ентузіастів у Києві.

Анастасія Багаліка: В чому мета проекту?
Олена Гранкіна: Ми розглядаємо бібліотеки як потенційний ресурс, що залишився у спадок від Радянського Союзу, для культурної структури міста. Ми б хотіли цей ресурс використати для того, аби створити якісну культурну інфраструктуру і громадський район.
Анастасія Багаліка: Йдеться про проект, який буде випробуваний на Києві на одній бібліотеці. Ви плануєте створити мережу?
Ольга Фарлей: Речь идет о трансформации всей системи ЦБС. Хотелось иметь целую сеть, а не одну библиотеку.
Андрій Антощенко: Львів поки передове місто у цій сфері. Є кілька успішних прикладів. Наприклад, Львівська медіатека. Але там існує цілеспрямована увага міста до цього: муніципалітету, управління культури, а у нас лише грант на міському фестивалі старт- апів. Є ще Львівська урбанбібліотека та сенсотека.
Анастасія Багаліка: Розкажіть про те, як ви отримали грант?
Ігор Тищенко: Ми брали учать у конкурсі міських start-up і на першому етапі було близько 200 проектів.
Анастасія Багаліка: Що планується зробити з бібліотекою, яка є пілотною?
Ольга Фарлей: Основная идея, чтобы сделать библиотеки местом для людей, для сообщества живым, привлекательним.
Андрій Антощенко: У нас у планах в найближчий час проведення соціалогічного дослідження, дослідження потреб, співставлення з запитами і потребами людей.
Ольга Веснянка: Ми багато чого читаємо онлайн. На кого орієнтуватись бібліотекам?
Олена Гранкіна: Ми не беремося ставити діагноз галузі читання. Індивідуальне читання значно популярніше за колективне, тому ми говоримо про нові функції для цієї мережі, які не використовуються громадою.
Андрій Антощенко: На нашу думку, бібліотека може виконувати функції приміщення, де будуть використовуватися горизонтальні зв’язки, або використовуватися як приміщення для обговорення нагальних проблем конкретного району.
Анастасія Багаліка: Для працівників бібліотек буде якась окрема програма перекваліфікації?
Андрій Антощенко: Все, що ми хочемо робити у рамках проекту, ми робитимемо у тісній співпраці з бібліотекарями. Для того, щоб їм самим було цікаво.
Анастасія Багаліка: Який ваш наступний крок?
Ігор Тищенко: Для початку ми хочемо дослідити аудиторію і на основі висновків хочемо створити концепцію. В залежності від концепції ми зробимо ремонт у приміщенні. Протягом найближчих місяців хочемо проводити найперші заходи.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.