Слухати

На саміті Україна-ЄС Порошенко одержав домашнє завдання, - Толстов

10 липня 2018 - 09:16
Facebook Twitter Google+
Зустрічі лідерів на 20-му ювілейному саміті «Україна-ЄС» коментує політолог
На саміті Україна-ЄС Порошенко одержав домашнє завдання, - Толстов / Програми на Громадському радіо

На зв’язку зі студією — директор Інституту політичного аналізу і міжнародних досліджень Сергій Толстов.

Сергій Стуканов: Як ви оцінюєте вже опублікований зміст резолюції? Почнімо, напевно, з того, що в резолюції однозначно вкотре наголошено на російській агресії, визнано напад російських збройних сил, починаючи з лютого 2014 року на Україну. Також зазначено, що санкції мають тривати до виконання Мінських угод. З цієї перспективи резолюція є успішною для України?

Сергій Толстов: Це традиційні положення. Той факт, що останній брюссельський саміт, на якому очікувалося, що Італія заблокує продовження санкцій, цього не відбулося, тому що Італія одержала певні поступки щодо міграційної політики, тому виходить так, що ця політика продовжується. Оскільки для президента Трампа трансатлантична солідарність коштує не дуже багато, думаю, що ЄС зараз важливо утримувати певну єдність у міжнародних питаннях, щоб не розвалилася спільна зовнішня політика.

Наш президент, звичайно, талановитий актор, він намагався так би мовити підвищити емоційний градус. Загалом обличчя європейських представників доволі похмурі.

Сергій Стуканов: З чим ви пов’язуєте те, що критики було небагато?

Сергій Толстов: Там були дуже цікаві формулювання: «під особисту відповідальність президента ставиться виконання домашніх завдань». Зараз не час для того, щоб українському керівництву демонструвати певний характер вимог. Ці вимоги, думаю, за кулісами були висловлені достатньо чітко, так само це було достатньо чітко висловлено у спільному комюніке.

Питання не в тому, щоб публічно виховувати президента Порошенка та українських міністрів, тому що їх вже добре знають, ціну їм добре знають.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.