Слухати

На Території Гідності на Майдані не ставитимуть пам'ятники

07 липня 2015 - 10:15
Facebook Twitter Google+
Яким може стати перебудований Майдан?
На Території Гідності на Майдані не ставитимуть пам’ятники / Програми на Громадському радіо

osmakbondar_0_0_0_0_0.jpg

Ганна Бондар та Владислава Осьмак
Ганна Бондар та Владислава Осьмак

Владислава Осьмак:  Повна назва конкурсу Територія Гідності – Відкритий міжнародний конкурс оновлення ядра центру міста Києва з меморалізації подій Революції гідності. Метою конкурсу не були монументальні споруди.

Ганна Бондар: У завданні у нас були виписані умови для конкурсантів. Для більшості не вистачає не пам’ятників, а переживання подій у міському просторі.

Василь Шандро: Що зміниться на самому Майдані, виходячи із проекту, який отримав перше місце?

Ганна Бондар: Номінація з перебудови Майдану найбільш цікава. До того ж, це конкурс ідеї, а не проектів. Проект — переможець з Тайваню і він найкраще відобразив саму ідею – творення спільного. Ми ще маємо ½  премії та ⅔ премії, які більш реалістичні. Найближчим часом проводитимуться обговорення, що саме треба реалізовувати з поданих проектів.  Хоча дещо реалізовувати можна вже зараз. Всі проекти пропонують безбар’єрний простір.

Владислава Осьмак: Вчора, коли я слухала ефір, я звернула увагу на думку слухачки, яка зазначила, що у теперішній час недоцільно вдаватися до будь-яких реконструкцій і тут я зрозуміла, що про конкурс варто говорити ще і ще. Але теперішній стан Хрещатика і Майдану не відповідає вимогам людської гідності: якщо людина з дитячим візком або на інвалідному кріслі не може нормально перейти вулицю, не спускаючись у перехід, то хіба недоцільно щось робити?!

Анастасія Багаліка: Будуть перебудовані підземні переходи, створені наземні переходи, бордюри…

Владислава Осьмак: Місця відпочинку. Бажано створити територію для дітей та впорядкувати вуличну торгівлю.

Ганна Бондар: До того ж, Хрещатик може звузитись на 2 автомобільні смуги, щоб розширити пішохідну зону. Монумент Незалежності зноситись не буде.

Василь Шандро: За ідеєю, яка взяла перше місце, облаштовуватиметься ?

Владислава Осьмак: Не обов’язково. Після конкурсу ідей розробляються конкретні плани заходу замовником – міською Адміністрацією. Ми плануємо громадське обговорення.

Василь Шандро: Серед членів журі є відомий журналіст Микола Вересень та художник і письменник Лесь Подеревлянський. У зв’язку з чим?

Владислава Осьмак: Леся ми запросили як представника Майдану.

Анастасія Багаліка: Що буде з реалізацією у фінансовому моменті?

Ганна Бондар: Результати кожної з 4 номінацій  потребуватимуть залучення різних установ і осіб. Якщо говорити про громадський простір Майдану, то це суто міська історія. Якщо мова йде про меморіальний комплекс Героям Небесної сотні, то це має бути тристоронній договір.

Анастасія Багаліка: Розкажіть більше про меморіал.

Владислава Осьмак: У нас під словом меморіал розуміють або якусь архітектурну форму, або скульптурну композицію. Наприклад, комплекс Національного музею Великої вітчизняної війни. Йдеться про ідею показати як з жертви проростає нове життя. Італійці пропонують дерева. На частині вулиці Інститутської  будуть рости дерева.

Василь Шандро: Чому проект Анатолія Куща, автора нинішнього вигляду Майдану Незалежності,  не зміг взяти участь у цьому конкурсі?

Ганна Бондар: Його проект взяв участь у конкурсі. Він подав проект на номінацію про реконструкції громадського простору Майдану. Але Рада громадських експертів виявила, що у проекті чітко прослідковується рука конкретного автора – порушена анонімність проекту.

Анастасія Багаліка: Коли настане етап, коли проекти, що перемогли, наближатимуться до втілення?

Владислава Осьмак: Сподіваюся, наступного тижня почнеться процес презентації. У вересні вже будуть прийняті якісь рішення.

Василь Шандро: Чи можна підозрювати, що реалізацією проектів займатиметься ТОВ «Ярославів Вал», які значаться меценатами на сторінці і «Енисеевская усадьба»?

Ганна Бондар: Підозрювати цього не можна. На цей конкурс не витрачено жодної копійки з міського бюджету. Всі кошти меценатів витрачені на потреби конкурсу. Про подальшу перспективу будівництва ніхто не говорив.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.