Слухати

Євген Степаненко, Максим Циганок / Скачати зображення

На вертолітному майданчику Януковича в Києві буде Центр медицини катастроф?

17 жовтня 2015 - 09:53 51
Facebook Twitter Google+
Євген Степаненко, директор з розвитку Центру спецавіації України, та Максим Циганок, начальник Першого мобільного шпиталю імені Пирогова, розповідають, як мала б працювати екстрена медична допомога

За словами Максима Циганка, мобільний шпиталь, що його має Державна служба із надзвичайних ситуацій, за своїм рівнем відповідає вимога 80-х років минулого століття. Максим Циганок та Євген Степаненко  мають досвід медичної допомоги в Дебальцевому, Артемівську, Попасній, і кажуть, що цей досвід може слугувати цивільній екстреній медицині. «В Україні немає системи повітряної медичної евакуації, — каже Євген Степаненко. – А на базі вертолітного майданчика Януковича можна було б створити Центр медицини катастроф. Це і учбовий центр, і сертифікаційний, це літаки і вертольоти». Будівництво вертолітного майданчика на вулиці Парковій  центрі Києва коштувало 36 млн. грн.

«Зараз йде мова про те, що той досвід, який ми набули в АТО потрібно використовувати надалі», — сказав Євген Степаненко.

Максим Циганок у свою чергу додав, що та система, яку ми маємо на сьогодні застаріла, а кількість медичних працівників у мобільних групах Міністерства охорони здоров’я замала.

«У ДСНС є 3 людини у цьому мобільному шпиталі і все. Більше там лікарів, медсестер, фельдшерів немає. Яким чином відбувається відправка медичних працівників на місце НС? Коли приймається рішення, що потрібно, скажімо, полетіти у Тибет, щоб допомогти пораненим, дається заявка на центр катастроф, який підпорядкований Міністерству здоров’я, яке, у свою чергу, призначає медичних працівників і передає їх МНС. Це триває близько 1 місяця. За цей час на місці катастрофи вже все може згоріти», — сказав він.  

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.