Слухати

На візит Байдена в Україну дивляться як на ревізорський, — Світлана Заліщук

08 грудня 2015 - 07:28 132
Facebook Twitter Google+
Байден зустрічався з єврооптимістичними депутатами, молодими урядовцями та активістами до зустрічі з президентом та прем’єром. Сама послідовність зустрічей є своєрідним меседжем, — Світлана Заліщук

Візит віце-президента США Джозефа Байдена коментує телефоном нардеп (БПП), голова підкомітету з питань євроатлантичного співробітництва та євроінтеграції Світлана Заліщук.

В студії — журналісти Ірина Славінська та Юрій Макаров.

Ірина Славінська: Які свіжі новини відомі вам, після брифінгів і зустрічей з пресою?

Світлана Заліщук: Як ви знаєте, сьогодні вранці була зустріч з депутатами і представниками громадськості і молодими урядовцями. Ці зустрічі передували зустрічі з Президентом України і Прем’єр-міністром. Це теж такий своєрідний меседж. Можливо, це тому, що за найближчі два роки уряд США і посольство США в Україні були найбільшими партнерами українського громадянського суспільства в контексті наприклад боротьби з корупцією. Серед тих меседжів, які сьогодні звучали була і вимога відставки Генерального прокурора Шокіна.

Говорили і про те, що за останні два роки країна прогресувала і не має капітуляції перед корупцією. У нас з’явилися нові закони і нова політика, але гра в піддавки, яка відбувається на найвищому рівні, є неприйнятною. Ми хотіли, щоб віце-президент почув це від нас.

zalishchuk_0.jpg

Світлана Заліщук
Світлана Заліщук
Громадське радіо

Юрій Макаров: У соціальних мережах візит Байдена виставляли як «ревізорський». Як ви, як діючий політик, до цього ставитеся?

Світлана Заліщук: Так, багато хто дивиться на цей візит, як на «ревізорський». Але попри те, що ми чули слова підтримки і досить сильні заяви щодо боротьби з корупцією, Віцепрезидент неодноразово підкреслював, що всі рішення — це внутрішні рішення України. Але ми розуміємо, що саме підтримка США є зараз найважливішою з геополітичної і фінансової точки зору.

Останнім часом українські дипломати і наші закордонні партнери виступають таким собі загоном спецпризначення. Вони можуть впливати на ті рішення, на які не може впливати навіть парламент і суспільство. Але, якщо ми разом, то нам все вдається. І з цього приводу були конкретні заяви Джо Байдена. Я процитую: «Я вам гарантую підтримку України, якщо будуть виконані кілька умов: боротьба з корупцією, співпраця з Міжнародним валютним фондом і виконання Мінських угод».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.