Слухати

На яких інструментах грали Мазепа і Хмельницький?

13 червня 2015 - 10:51
Facebook Twitter Google+

Жанна Гончаренко і Костянтин Чеченя«Плач Тристана», Середньовіччя, розмови про давню музику. А які асоціації виникають у вас, коли ви чуєте лютню? У студії «Громадської хвилі» про давню музику говорили та наочно її демонстрували Костянтин Чеченя, музикант, керівник Ансамблю давньої музики та Жанна Гончаренко, художній керівник вокального ансамблю старовинної музики «Алітея».
Що ж можна назвати старовинною музикою? Якщо дуже спрощено, то це період бароко та Баха. Саме таку музику виконують гості програми. Слід зазначити, що більшість композицій до цього не виконувалась, і таким чином, зазнають гості, відбувається підняття духовної української музики. Складність полягає у тому, що невідома манера виконання. Спочатку її просто вгадували. А потім учасники колективу навчалися музиці в школах давньої музики у Чехії.

Хоча лютня була досить популярною в Україні. Наприклад, гетьман Іван Мазепа складав музику, писав вірші та грав на музичному інструментів так само, як і Богдан Хмельницький, творчість якого дійшла до нас у вигляді пісень.

Музиканти запрошують всіх небайдужих та зацікавлених відвідати концерт — фест «Давня музика», який відбудеться 14 червня у Софії Київській. Відвідувачі матимуть змогу побачити світські танці, почути клавесин та духовний спів. Будуть представлені різні жанри старовинної музики.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.