Слухати

На яких умовах має відбуватися обмін полоненими? Погляд Марії Варфоломеєвої

12 серпня 2016 - 06:03
Facebook Twitter Google+
Говоримо про заяву щодо заручників та специфіку визволення полонених
На яких умовах має відбуватися обмін полоненими? Погляд Марії Варфоломеєвої / Програми на Громадському радіо

В студії Громадського радіо Марія Варфоломеєва, журналістка

Андрій Куликов: У самопроголошеній «Луганській народній республіці» заперечують заяву народного депутату України від партії «Батьківщина» Надії Савченко про нібито осягнену домовленість про обмін полоненими у форматі два на два. Про це в луганському інформаційному центрі повідомила уповноважений представник самопроголошеної «ЛНР» у робочій підгрупі з гуманітарних питань та обміну полоненими. Вона заявила, що з боку «ЛНР» жодної домовленості щодо обміну полоненими два на два не було, тим більше з Савченко. Що це означає? Наскільки це імовірно і доцільно? 

vorfolomeeva.jpg

Мария Варфоломеева // «Громадське радіо»
Мария Варфоломеева
«Громадське радіо»

Мария Варфоломеева: Об этой новости я узнала только сейчас. За этот день я выпала из информационного пространства.

Андрій Куликов: Але ж на це були свої причини?

Мария Варфоломеева: В студии одного телеканала я сказала, что против обмена в случае полной амнистии боевикам.

Євген Павлюковський: Якщо цієї амністії не буде, Ваша думка зміниться? Ця людина відправляється додому, але якщо вона знов туди потрапить, то ніякого помилування для неї не буде?

Мария Варфоломеева: Я знаю, что это полная амнистия. Тех людей, которых мы называли террористами, теперь мы называем народной милицией, которая охраняет территорию «ЛНР» в составе Украины. Они стали официальной властью. Несмотря на страшные тюремные условия, где я была, я была против того, чтобы меня просто взяли и отпустили. Есть тюремный принцип: дашь палец – тебе откусят всю руку. Если сейчас мы уступим в амнистии, то на следующем обмене «ЛНР» и «ДНР» будут требовать у Украины новые территории. Нужен какой-то «стоп».

Андрій Куликов: А на яких умовах має відбуватися обмін?

Мария Варфоломеева: В том формате, что и сейчас. Мы меняем человека на человека, но не даем послаблений в амнистии, потому что это дает чувство полной вседозволенности. Все Минские договоренности и так направлены на их сторону, мы им и так во все уступаем.

Євген Павлюковський: Наскільки я розумію, там є певна законодавча проблема: між Росією і Україною не діють угоди про екстрадицію. Єдиний спосіб, яким можна обміняти цих людей — підписання двостороннього помилування. Якщо цей механізм перестане діяти, люди залишаться там.

Мария Варфоломеева: Вы говорите о людях, которые находятся в России. Я больше говорю о тех, кто находится на оккупированных территориях. О ситуации в России сложно говорить, потому что не так много людей было отдано на ту территорию.

Євген Павлюковський: Тут діє ізраїльський принцип: вони міняють навіть одного громадянина Ізраїлю на 10, 20 і навіть 50 бойовиків. Вони цінують життя одного ізраїльтянина більше, ніж 50 інших. Може і Україні варто такий принцип застосовувати?

Мария Варфоломеева: Я считаю, что мы и так действуем по такому принципу. Меня поменяли на двоих террористов. Украина провозглашает свое отношение к людям – для нас человек превыше всего.

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.