Слухати

Напруженість у Криму вигідна Путіну перед виборами до Держдуми?

11 серпня 2016 - 22:41
Facebook Twitter Google+
Говоримо про напруженість на адміністративному кордоні України з Кримом напередодні виборів до Держдуми
Напруженість у Криму вигідна Путіну перед виборами до Держдуми? / Програми на Громадському радіо

Телефоном спілкуємось з Андрієм Окарою, кандидатом юридичних наук, політологом

Андрій Куликов: Висловлюють багато припущень про те, чому саме зараз Росія нагнітає напруженість на адміністративному кордоні України з Кримом. Одним з припущень є те, що розігрівають виборців перед виборами до Держдуми,які відбудуться у вересні. Наскільки Вам видається ця версія справедливою? 

okara.jpg

Андрій Окара // «Громадське радіо»
Андрій Окара
«Громадське радіо»

Андрій Окара: Я думаю, що це цілком адекватна версія. Думаю, що у тих меседжів, є два адресати: західні політичні еліти (там Путін звинувачує Україну) та російський електорат (боротьба за результати партії «Единая Россия»). В Росії дуже складна передвиборча риторика, там вибори проходять за змішаною системою (половина – партії, половина – мажоритарні округи). Партія «Единая Россия» має дуже складну ситуацію. З одного боку їй неможна набирати багато голосів, з іншого – треба набрати не менше 45 %. В цих виборах багато інтриги, але результати будуть приблизно такими, як були раніше.

Євген Павлюковський: Багато експертів говорять, що зараз для Росії відкривається вікно можливостей: з одного боку згортається адміністрація Обами, з іншого – Євросоюз займається іншими проблемами. Наскільки така версія здається Вам правдивою? Чи можна тут говорити про більш серйозні наміри Росії, окрім нагнітаній і провокацій?

Андрій Окара: Зараз я не бачу передумов для того, щоб говорити про початок повноційної війни та про загострення військової складової в російсько-українській війні. Для Росії йде широкомасштабний військовий конфлікт з Україною. Це дуже небезпечно для політичного майбутнього Росії та «путинського режиму».  

Громадська хвиля

Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ Польщі та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Громадська хвиля

Проект реалізується у партнерстві з Фондом «Освіта для демократії».

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.