Слухати

Народні депутати з коаліції критикують процес децентралізації

12 червня 2015 - 11:25
Facebook Twitter Google+

новый коллажГаряча дискусія народних депутатів із «Самопомочі», «Батьківщини» та «Свободи» з експертом групи з питань децентралізації Реанімаційного пакету реформ в ефірі «Громадської хвилі». 

Гості студії були надзвичайно емоційними, часом говорили, кричали усі одночасно. Двоє депутатів — Вадим Івченко («фракція «Батьківщина») та Ярослав Маркевич (фракція «Самопоміч») входять до парламентської Коаліції, що сформулася в Уряді. Коаліція та Уряд разом проводять децентралізацію, але при цьому депутати гарче критикують свою ж децентралізацію. Далі — головні тези із годинної гарячої дискусії про децентралізацію.

Вадим Івченко, Батьківщина: Полтавський район (села Полтаського району) не хочуть об’єднуватися із містом Полтавою (що передбачено проектом). Тому що у разі об’єднання Полтави із довколішніми селами — утворенням громади і ради цієї громади, там буде 50 депуттів із міста 10 депутатів із сіл. Представники села ні на що не зможуть вплинути при ухваленні рішень у цій громаді.Перспективні плани об’єднання не обговорювалися із людьми на місцях. По суті, йде примусове об’єднання
Ярослав Маркевич, Самопоміч: На Харківщині, на мою думку, йде примусове об’єднання у громади згідно перспективних планів, затверджених урядом і облрадою. Але нічого не заважає кожному селу чи маленькому місту тиснути на той орган влади, який буде ухвалювати рішення щодо їхнього села.Не треба їхати в Київ — їдьте пікетувати облраду, якщо вам не подобається перспективний план об’єднання вашого села з іншими населеними пунктами.
Юрій Ганущак, експерт: Реформа децентралізації збільшить права сільських громад. Що зараз голова сільради моде вирішити на рівні району — райдержадміністрації і райради? Нічого! А після утворення об’єднаних громад, голови сільрад (називатимуться старостами) увійдуть до виконкомів громад із правом голосу.
Юрій Левченко, Свобода: Об’єднуватися мають люди, люди мають вирішувати, з ким їм об’єднуватися, а не голови сільрад, депутати. Бо депутатів чи голів сільрад можна й підкупити і нагнути, а з людьми це буде неможливо. Ми виступаємо за проведення місцевих референдумів для визначення, хто з ким об’єднається у громаду.
Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.