Слухати

Наша делегація в ПАРЄ буде рекомендувати ухвалити «список Савченко», — Ар'єв

19 квітня 2016 - 07:22
Facebook Twitter Google+
Сьогодні стало відомо, що ПАРЄ перенесла дебати з приводу Савченко на четвер, 21 квітня, і на цих дебатах мова буде йти не тільки про Савченко, але про інших українських політв’язнів
Наша делегація в ПАРЄ буде рекомендувати ухвалити «список Савченко», — Ар’єв / Програми на Громадському радіо

 Тетяна Трощинська: Чи правильно ми все розтлумачили, запитаємо у народного депутата Володимира Ар’єва, голови постійної делегації України в ПАРЄ.

Володимир Ар’єв: Перенесли для того, щоб підготувати відповідний проект резолюції. Тим більше, що пропозицій достатньо багато, аж до того, щоб створити «список Савченко» Національним урядом. В цьому випадку ми маємо вивірити абсолютно всі формулювання, пройти всі відповідні комітети, щоб можна було мати якийсь документальний наслідок, а не просто розмови та дебати в понеділок, в день відкриття сесії.

 І це так само буде стосуватися і інших політв’язнів, російських бранців, про яких ми теж не маємо забувати

Тетяна Трощинська: Це рішення отримало вже певні коментарі про те, що ПАРЄ відмотувалась від дебатів щодо Надії Савченко в окремому форматі. Ви не вбачаєте тут якихось негативних наслідків?

Володимир Ар’єв: Будуть окремі дебати щодо Надії Савченко, посто об’єднані з питаннями інших наших бранців. Всі, хто захоче, зможуть висловитися окремо по кейсу Савченко.

Головне, що це буде не просто розмова, а підготовлена резолюція. Можна було би задовольнитися тим, що процедурно дебати по Савченко були би окремі, але без належних документів, які до понеділка ми б не встигли підготувати, це не мало б наслідків. А так залишається великий шанс, що резолюція та рекомендація по «списку Савченко» буде ухвалена.

Тетяна Трощинська: Скептики вважають, що це чергова резолюція, яка нічого на дасть, як і попередні. Що ви скажете на цей скептицизм?

Володимир Ар’єв: Якби не було жодної резолюцій, то і взагалі не було б шансів звільнити Надію Савченко. Крапля камінь точить. Міжнародний тиск складається з багатьох заяв, і це буде одна з них, як серйозний хід.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.