Наша двірник мене запитала, коли ж у нас в під’їзді буде нарешті порядок?

05 серпня 2015 - 09:48
Facebook Twitter Google+
Журналістка Леся Вакулюк не чекає поки ЖЕК пофарбує двері у її під'їзді. Фарбує сама разом з друзями

Вона вирішила не чекати, поки ЖЕК наведе лад в її під’їзді і самотужки почала фарбувати ліфт і двері. Спочатку сусіди дивувались, потім пропонували гроші, а далі діти почали казати, що хочуть робити так само, як і вона. Дивовижна історія, в якій одна позитивна людина не стала вичікувати, поки зміниться на краще ціла країна, а почала зі свого під’їзду.

Кирило Лукеренко: Коли було пофарбовано перші двері, як відреагували сусіди?

Леся Вакулюк: Перші двері було пофарбовано у 2012 році — це тоді все і почалося. В мене закінчився ремонт, але залишилося трохи фарби і було шкода її  викидати. А у під’їзді все дуже гнітило і я вирішила це змінити. Все почалося з ліфту на моєму поверсі. Я стала і пофарбувала його в яскраво-салатовий і червоний колір. Реакція була різною, але здебільшого позитивною.

11 082 327_870 491 109 656 583_6 998 009 630 977 388 183_o_0.jpg

Так тепер виглядає під'їзд будинку, де живе Леся Вакулюк. Фото з Facebook
Так тепер виглядає під’їзд будинку, де живе Леся Вакулюк. Фото з Facebook

Кирило Лукеренко: Діти долучаються до цього, допомагають?

Леся Вакулюк: Діти не допомагають, але реагують більш позитивно і кажуть, що дуже гарно. Якось пролунала фраза, що коли він чи вона виросте — також буде робити щось гарне.

Кирило Лукеренко: Діти не допомагають, а  хто допомагає?

Леся Вакулюк: Мої знайомі допомагають, а я допомагаю їм. Людям дуже важко перейти той бар’єр, що як це я вийду в під’їзд з пензликом та фарбою, а що люди скажуть. Але в принципі, коли стоїш з пензлем в руках та обляпаний фарбою — люди сприймають це спокійніше.

Я вже маю відпрацьовану систему того, що робити, коли ліфт треба зсередини фарбувати, — на кожному поверсі розклеюю записочки «Вибачте за тимчасові незручності. Ми фарбуємо ліфт зсередини». Люди на це нормально реагують.

Кирило Лукеренко: А що кажуть двірники?

Леся Вакулюк: Двірник нещодавно мене визнала, бо раніше скоса так поглядала, не розуміла, чим я займаюся, бо досить часто через роботу пізно приходжу додому. Якось сиділа на ґанку і запитала, коли у нашому під’їзді порядок буде.

Дмитро Тузов: Як гадаєте, що потрібно пофарбувати у масштабах країни, щоб життя стало приємнішим та більш культурним?

Леся Вакулюк: Найперше, треба пофарбувати себе внутрішньо в яскраві кольори. Коли ти пофарбуєш перші двері, ногами ти вже їх відкривати не будеш. Якщо ти зробиш ремонт у своєму під’їзді, будеш вимагати від ЖЕКу, щоб він щось робив, ти будеш його контролювати. Так само і у масштабах країни: тобі буде дуже боляче, якщо хтось забиратиме твої гроші та обдурюватиме тебе.

Повний варіант інтерв’ю - у звуковій версії цієї розмови.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.