Слухати

Події під Радою: коментує «Рух Нових Сил»

04 березня 2018 - 08:54
Facebook Twitter Google+
У студії Громадського радіо говоримо про події у наметову містечку під Радою з членом політради «Руху нових сили» Іваном Слободяником

Анастасія Багаліка: Наметове містечко демонтували. Речник МВС Артем Шевченко прокоментував, що правоохоронці виконували рішення суду. У ході демонтажу затримати 111 людей. За словами начальника поліції Києва Андрія Крищенка, правоохоронці також вилучили у наметовому містечку гранати та шприци. Затриманих доправили до двох відділків поліції і згодом відпустили. Проти одного з протестувальників відкрили кримінальне провадження за події під Жовтневим палацом. Прокоментуйте, будь ласка, ситуацію. 

Іван Слободяник: Складно, бо коментувати маячню завжди складно. Ми вже чули і про гранати, і про гроші Курченка, і, думаю, ще багато чого почуємо. Також нема віри чи було взагалі рішення суду. Наш адвокат жодного подібного рішення не бачив. «Руху нових сил» уже давно немає в містечку, та ми солідарні з цими хлопцями, бо 17 жовтня починали протест разом. 

Коли починався протест активісти подали заявку на безстрокову акцію. Заявки на припинення заходу не подавали. Вулицю Грушевського у заявці вказували за місце проведення. Писали і про використання наметів. Думаю, що зараз правоохоронці вигадуватимуть будь-що, аби легітимізувати силу. Але не може бути жодної легітимізації, коли людей ставлять на коліна, коли б’ють жінок, коли застосовують заборонену силу. Це спроба залякати людей, щоб ніхто ніяк не протестував.

Анастасія Багаліка: Ви стверджуєте, що речі, про які говорять в поліції, підкинули самі ж правоохоронці?

Іван Слободяник: Я не можу нічого стверджувати, бо я цього не бачив. Мене там не було.

Анастасія Багаліка: Якщо ви не можете цього знати, то чому заявляєте, що це провокація? Чи можете ви відповідати були гранати чи не було, якщо ані вас, ані представників вашого руху там не було?

Іван Слободяник: У нас немає монополії на протест. Гнів відбуватиметься по усій країні і контролювати це неможливо. Ми, як один із суб’єктів народного гніву і один з інструментів виявлення незгоди тому, що відбувається в країні.

Так, ми не можемо нести відповідальність за всіх. Але сьогодні відбулася чергова спроба придушення протесту, який зачіпав і говорив про неприємні речі для вищого керівництва держави.

Євген Павлюковський: Директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко заявив, що сутички почалися унаслідок перешкоджання протестувальниками проведенню слідчих дій.

Іван Слободяник: Давайте не піддаватися на маніпуляції. Що це за слідчі дії на які приїхали одразу 2 тисячі людей?

Євген Павлюковський: Ми не знаємо чи було їх 2 тисячі. І не знаємо чи приїхали вони одразу. Повертаючись до «Руху нових сил». Ви кажете, що підтримуєте людей, які протестували під Радою, але ваших активістів там не було. Чому?

Іван Слободяник: Перед новим роком ми залишили наметове містечко. Вирішили, що для нас пріоритетом буде протест у вигляді масових маршів та розбудови регіональної мережі.

Повну версію розмови дивіться у доданому відео файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.