Слухати

Насправді Венеціанська комісія ще не схвалила законопроект про Антикорупційний суд, - нардеп

21 травня 2018 - 22:56
Facebook Twitter Google+
Чи зрушила з місця, на якому застрягла у Верховній Раді, справа створення Антикорупційного суду? Розповів член Комітету з правової політики Руслан Сидорович
Насправді Венеціанська комісія ще не схвалила законопроект про Антикорупційний суд, - нардеп / Програми на Громадському радіо

Руслан Сидорович: Найімовірніше, що законопроект буде винесено до сесійної зали вже завтра і його розглянуть у другому читанні. Друге читання — це коли до тексту, проголосованого у першому читанні, депутати додають поправки, корективи, їх розглядає комітет і тоді готує фінальну редакцію для розгляду і голосування в цілому.

Деякі ЗМІ чомусь почали писати, начебто текст повністю погоджений з Венеційською комісією. Але насправді це не так.

Сьогодні на засіданні комітету був присутній секретар комісії, який зазначив, що найкритичніший і водночас найважливіший момент цього законопроекту поки що не узгоджений взагалі. Йдеться про право вето Міжнародної ради експертів і способу подолання, якщо такий буде передбачено. Також пан Томас сказав, що тексту законопроекту, відповідно до погоджених концепцій, він не бачив. І лише сподівається, що досягнуті домовленості будуть витримані у тексті. Текст лише доформовується українською мовою і англійською для секретаря його поки ніхто не переклав.

Анастасія Багаліка: Тобто сьогодні ввечері триватимуть перемовини?

Руслан Сидорович: Так, було анонсовано, що розмови про те у який спосіб регулюватимуться ці невирішені питання вестимуться до ранку. Вони стосуються і процесу формування громадської ради міжнародних експертів, і процесу прийняття їхнього рішення. Попередньо анонсовано, що комітет зможе розглянути це завтра о 9 ранку, щоб до сесійної зали потрапив уже підготовлений законопроект. Інакше доведеться вирішувати це у сесійній залі, заслуховуючи поправки до відповідних статей законопроекту.

Повну версію розмови дивіться у доданому відео файлі.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.