Слухати

Навчання РФ у Білорусі можуть становити загрозу для неї самої, — політолог

23 липня 2017 - 10:46
Facebook Twitter Google+
Яку загрозу несуть спільні навчання Росії та Білорусі?

Російська Федерація запланувала навчання «Захід 2017» на території Білорусі. Після зустрічі президента Білорусі Олександра Лукашенка та президента України Петра Порошенка Лукашенко зробив заяву, що Білорусь залишатиметься партнером України, і з її території агресії не буде.

Чи може Україна розраховувати на такі обіцянки, ми запитаємо  в політолога Михайла Загоровського та військового експерта Михайла Самуся.

«Позиція Білорусі до України і стосовно конфлікту в Україні є більш нейтральною і більш позитивною в нашу сторону. Тому ми можемо розраховувати, що в найближчий час агресії з боку Білорусі все-таки не буде. Білорусам вигідно, щоб в Україні була стійка ситуація без загострень, інакше загострення на Донбасі може вдарити по білорусько-російським відносинам.

Однак тут варто звернути увагу на те, чи буде в безпеці сама Білорусь після цих навчань. Наприклад, немає гарантії, що російські війська без особливих причин не будуть виведені з території Білорусі. Ми знаємо, що Лукашенко вже довгий час відмовляє Путіну в розміщенні військових баз на території Білорусі, і це дратує російського президента. Ця тенденція прослідковується вже з 2015-го року.  

Ці навчання можуть бути використані на Північно-Атлантичний блок, так як Білорусь – сусідка Польщі і Прибалтійський країн. В цьому контексті можуть початися внутрішні закриті торги щодо конфлікту на Донбасі. Якщо почнеться якесь напруження в Білорусі за участю російських військ, то саме собою і НАТО, і ЄС буде більше заклопотані безпекою свого регіону, ніж Донбасу», — говорить Михайло Загоровський.

Проте він зауважує, що це не перші спільні навчання РФ та Білорусі такого типу. «Попередні роки не мали ніяких наслідків в регіоні», — додає Михайло Загоровський.

Заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, експерт з міжнародних питань Михайло Самусь зазначає, що подібні навчання є елементом гібридної війни, яку веде Російська Федерація, тому можливі провокації.

«Вся ці істерія навколо «Заходу-2017», можливо, є одним з прийомів гібридної війни Росії проти України та Заходу. Оскільки, метою гібридної війни є намагання психологічно інформаційно тиснути на свого противника – на Україну і країни Заходу. Тому мені здається, що провокації можливі, але вони не будуть виходити за меж якоїсь розумної ситуації, адже, я впевнений, що Росія не буде воювати із Заходом», — вважає Михайло Самусь.

Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.