Слухати

Навесні слід очікувати гучних арештів, — Олександра Устінова  / Програми на Громадському радіо

Навесні слід очікувати гучних арештів, — Олександра Устінова

26 лютого 2016 - 09:14
Facebook Twitter Google+
Говоримо про перші результати діяльності Національного антикорупційного бюро України. Гостя студії — Олександра Устінова, членкиня правління Центру протидії корупції

Ірина Соломко: Як ви оцінюєте діяльність бюро?

Олександра Устінова:  В мене склалося дуже позитивне враження. Сподіваюся, що з кожним місяцем у нас буде більше затримань. Нещодавно спілкувалася з американськими колегами, які були здивовані тим, що за близько два місяці діяльності бюро викрило 5 суддів на хабарах. Вони кажуть, що у них затримують 1-2 за рік.

Це дуже показово і дає зрозуміти суддям, що просто так хабарництво не пройде.

Ірина Соломко: Яких рівнів ці судді?

Олександра Устінова: Це судді різних рівнів. Наприклад, в Харкові взяли одного із найдовіреніших суддів Кернеса.

На жаль, за нашим законодавством суддю можна затримати лише у той момент, коли він бере хабар. По-іншому довести його вину неможливо.

Ірина Соломко: Коли країна почує перші прізвища?

Олександра Устінова: Те, що я чула від керівництва Антикорупційного бюро: навесні будуть гучні арешти та гучні прізвища.

Мені було дуже приємно, коли арештували першу ж людину, яка намагалася підкупити члена конкурсної комісії. Ним був прокурор Генеральної прокуратури України — ключового органу, який мав би боротися з корупцією. Він пропонував 10 тис. доларів для того, щоб отримати посаду і боротися з корупцією.

Наталя Соколенко: Справа діамантових прокурорів вже перейшла до відання Національного антикорупційного бюро України?

Олександра Устінова: На жаль, ні. Цю справу вела Генпрокуратура і вона вже передана до суду. Але ми розуміємо, що цю справу будуть «зливати» і це очевидно.

Наталя Соколенко: Чи є ще вакансії в Антикорупційному бюро?

Олександра Устінова: Вакансій дуже багато і хотілося б, щоб люди звертали на них увагу. Всі вони розміщені на сайті бюро. Це унікальний орган в Україні з високою зарплатнею. Наразі, тривають конкурси на заміщення керівних посад в регіональних відділеннях — в Одесі та Львові. Також добирають третину детективів. Окрім того, є вакантні посади в інших сферах — потрібні аналітики, спеціалісти у сферах комунікації. Наголошую, що зарплати конкурентні.

 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.