«Найкраща форма пропаганди — це плакатне мистецтво», — Костянтин Вінниченко

24 серпня 2015 - 10:10
Facebook Twitter Google+
Костянтин Вінниченко, президент Благодійного фонду «Єдність побратимів», розповідає про унікальну виставку плакатів «Україна — понад усе!» художника та учасника АТО Юрія Нерослика

Харків’янин Юрій Нерослик — боєць 92-ої механізованої бригади та член Плакатної сотні. Він створив плакати для батальйонів «Айдар», «Миротворець», «Київщина». Виставка триватиме з 24 до 27 серпня у Музеї Івана Гончара в Києві.

Тетяна Трощинська: Що це за виставка, яка її ідея, чиї плакати виставлятимуться?

kostyantyn_vinnichenko.jpg

Костянтин Вінниченко про відкриття виставки
Костянтин Вінниченко про відкриття виставки

Костянтин Вінниченко: 24 серпня о 14 годині будемо відкривати виставку Юрія Нерослика в Музеї Івана Гончара. Ця виставка унікальна, тому що плакатне мистецтво за часів Незалежності було трішки призабутим.  А взагалі плакатне мистецтво  має свою більш ніж столітню історію. Найбільшого розвитку воно набуло напередодні Другої світової війни в Радянському Союзі та Німеччині. Німці казали, що найкраща форма пропаганди — плакатне мистецтво. Але у повоєнні роки плакати набули іншого смислу: в них надавалась інформація про правила безпеки на конкретному заводі чи інша безглузда інформація.

Але на сьогоднішній день у суспільстві відбуваються великі зміни і є розуміння того, що ще багато чого потрібно змінити. І на виставці Юрія Нерослика ми побачимо кілька блоків.

Перший — патріотичний: він стосується того, хто ми такі і чиїх батьків сини. Інший блок висвітлює ще одну нагальну проблему – нерівні відносини. Я маю на увазі те, що на сьогодні існує домінанта неформальних правил гри(кумівство, корупція) над формальними — законом. Третій блок стосується того, що на території  нашої держави перебувають військовослужбовці іншої держави — Росії. Наступний блок присвячений вшануванню пам’яті героїв, які не повернулися до своїх родин.

Василь Шандро: Хто буде на відкритті?

Костянтин Вінниченко: Буде сам Юрій Нерослик, учасники бойових дій, зокрема, наша благодійна організація «Єдність побратимів», митці, та люди, яким небайдужі зміни у нашій країні. 

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.