Слухати

Нелегальний ринок зброї в Україні – найбільший в Європі, — експерт

26 серпня 2015 - 08:54
Facebook Twitter Google+
Голова Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін вважає, що, якби відповідні закони були прийняті раніше, то не було би ані розстрілів на Майдані, ані війни на сході України
зброя //

Якщо українці не можуть отримати зброю легальним шляхом, вони виходять на нелегальний ринок, — каже експерт.

Василь Шандро: Ви анонсували зустріч/мітинг під Верховною Радою 31 серпня. Розкажіть, будь ласка, детальніше про що йтиметься.

Георгій Учайкін: Так, дійсно ми збираємо членів асоціації, тих людей, які підтримують ідею надання законодавчого статусу обігу зброї в Україні 31 серпня о 9.30 ранку.  Це той день, коли розглядатимуться зміни до Конституції України. В нас є певні вимоги і ми хочемо, щоб депутати їх почули. Сьогодні ми можемо констатувати катастрофічний стан в питаннях внутрішньої та зовнішньої безпеки і, на жаль, засоби, які працювали до цього, вже не працюють.

georgiy_uchaykin.jpg

Георгій Учайкін про законопроект про зброю та боєприпаси
Георгій Учайкін про законопроект про зброю та боєприпаси

Василь Шандро: Ви подали якісь ініціативи?

Георгій Учайкін: Безумовно. З 10 грудня 2014 року наш законопроект «Про цивільну зброю та боєприпаси» за №1135-1 знаходиться у Верховній Раді без розгляду. Ситуація штучно стримується. Більше того, ми бачимо, що в порушенні регламенту Верховної Ради за ініціативою Порошенка вже розробляються якісь закони.

Василь Шандро: Ви насправді вважаєте, що зараз немає нічого важливішого, ніж надати можливість людям володіти зброєю? І чому це так актуально саме зараз?

Георгій Учайкін: Я вважаю, що актуальним саме зараз є збереження територіальної цілісності України. На нашу думку, нічого більш важливого, ніж закріплення на Конституційному рівні, на рівні закону прямої дії права на захист власного життя зі зброєю, а також збереження територіальної цілісності, є більш ніж на часі. Треба було зробити це ще раніше.

Безумовно, ця норма Конституції має розшифровуватись спеціальними законами. Це дозволить нам суттєво покращити ситуацію, як з внутрішньою безпекою, так і з зовнішньою. Це фундамент створення безпеки в Україні взагалі.

Тетяна Трощинська: Ми починали ефір інформацією щодо обстрілу автомобіля заступниці Міністра освіти Інни Совсун. Такі речі істотно посилюють побоювання того, що легалізація зброї може призвести до збільшення кількості подібних випадків.

Георгій Учайкін: Спочатку давайте визначимось із поняттями. Термін «легалізація зброї» абсолютно некоректний. Де-юре зброя в Україні легалізована. Сьогодні на підставі внутрішньо відомчих наказів Міністерства внутрішніх справ будь-який громадянин, який досягнув певного віку і не має обмежень за медичним станом чи судимістю, може придбати собі мисливську зброю. Тобто, в даному випадку ми кажемо про те, що потрібно говорити про пістолети та револьвери.

Стосовно обстрілу, я більш ніж упевнений, що його було здійснено із нелегальної зброї. І це є проблема, про яку ми маємо говорити вголос. На жаль, неможливість українців йти до зброї законним шляхом, підштовхує їх на нелегальний ринок. І саме нелегальний збройний ринок в Україні є найбільшим в Європі: це понад 4,5 млн і ця тенденція погіршується щодня. Більше того, ОБСЄ констатувало, що зброя з України вже потрапляє на європейський ринок. Ми єдина країна в Європі, яка не має свого зброярського законодавства. Таким законом, про який наполягаємо ми, Молдова вже живе з 1994 року. З легальної зброї ніхто нікого не вбиває, бо вона вся відстрільна, контрольована і відомо, хто її власник.

Тетяна Трощинська: Як щодо тих, хто не вміє користуватися зброєю?          

Георгій Учайкін: Для нас сьогодні важливе створення системи підготовки, яка включатиме складний комплекс знань, якими має оволодіти власник впродовж досить тривалого навчання.

Василь Шандро: Хто чинить найбільший спротив цьому?

Георгій Учайкін: Сьогодні однозначно процес стримання нашого законопроекту виходить безпосередньо з Адміністрації Президента, безпосередньо від пана Порошенка. Це однозначно, бо саме за його дорученням Кабмін ініціює незрозумілі фейкові законопроекти.

Василь Шандро: Якби в людей була зброя в лютому 2014 року?

Георгій Учайкін: Нічого б не було. Нічого б не було  Донецькій, Луганській областях. Через те, що такого закону не було,  ми втратили дуже велику кількість людей.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.